Herečka Eva Burešová alias Týna ze seriálu Slunčná Zdroj: Prima

Vlastně je to v tuhle chvíli styl oblékání, který nám hraje do karet. Když už se dnes vypravíme ven, jdeme většinou na zahradu nebo do přírody a na nějaké módní kreace se můžeme vykašlat. Alespoň nějaká pozitiva tahle doba v sociální izolaci přináší. Pohodlí nade vše!

Čtěte také

Dopřejte si pohodlí, ale dejte tomu trochu stylu

Čtěte také

Pyžamový den: V těchto modelech budete mít styl i v domácím oblečení

grunge Zdroj: Bonprix

Čtěte také

Vyberte si modely, které jsou nadčasové

Čtěte také

Úplet je věčný. Vyberte si pohodlné šaty, které zahřejí a navíc zůstanete sexy

Na módu vám kašlu, jsem umělec

„Osmdesátkový“ grunge vlastně vyjadřoval potřebu umělce zaujmout jen a jen svojí tvorbou a talentem a nerozptylovat diváky nějakými pokusy o styling. Grungeři naopak plánovaným stylingem tehdejších popových hvězdiček opovrhovali a právě na znamení nesouhlasu nosili úplně obyčejné oblečení. Nikdo tehdy nemohl tušit, že se kombinace flanelových košil, obnošených oversize kousků, tartanového vzoru, roztrhaných džínů a těžkých vojenských bot stane o pár let později absolutním módním hitem.

grunge Zdroj: Bonprix

Čtěte také

Kromě tvaru řešte také mariál

Čtěte také

Spodní kalhotky: Jaký tvar prospěje vaší postavě. A kdy zvolit stahovací?

Extáze

Za to prý může kapela, která dostávala fanoušky do extáze, a kdo Nirvanu nikdy nezažil naživo, jako by nebyl. Světoznámí rebelové, milovaní davy, se postarali o to, že se stal z grunge znenadání nesmrtelný módní styl. Oblíbenost tohoto trendu pak umocnili další umělci, herci a známé osobnosti.

grunge Zdroj: Bonprix

Čtěte také

Správná podprsenka zakryje nedostatky

Čtěte také

Pokud máte každé prso trochu jinak velké, vsaďte na tyto kousky oblečení

Něžné pohlaví zasahuje

Od konce devadesátých let přešel naoko zanedbaný grunge styl proměnou. I když jeho podstatu nadále tvoří kožené bundy, oversize kousky, tartan či výrazné kovové doplňky, oživují ho i ryze ženské prvky. Sukně a košile v koženém vzhledu, halenky s nabíranými rukávy, šaty s romantickými detaily, ale i nové vzory a barvy.

grunge Zdroj: Bonprix

A na co nesmíme zapomenout?

Na rockové gladiátorky s pevnou profilovanou podešví zdobené kovovými nýty, extravagantními přezkami, cvočky a hroty. Ty dodávají grunge stylu ten správný rebelský nádech. Zavzpomínejte na slavnou rockovou éru osmdesátých let, oblékněte flanelku a martensky a hurá ven. 

Čtěte také

Obrázek Vlasta.cz

Čtěte také

Jak pečovat o pleť, když je vám 30, 40, 50 a více?