Kde se vzaly chinos?

Tyhle bavlněné kalhoty mají původ v Číně, tam se totiž začaly vyrábět z nejjemnější bavlny, která byla vhodná právě pro teplé klima. Původní chinos byly pánské a hlavně vojenské khaki kalhoty a američtí vojáci je později začali nosit i v civilu. Ač se dnes řadí mezi neformální oblečení, muži i ženy je nosí k saku, košili nebo pulovru třeba i na jednání nebo do společnosti. Většina dnešních chinos má sámky nebo řasení v pase, to je pro ně typické.

Čtěte také

Šála

Čtěte také

Šála zahřeje a vyladí váš styl. Jak ji jednoduše a originálně uvázat

Trochu jiné paperbag

Paperbag jsou kalhoty, které mají vázání v pase. Nejde o klasické tepláky, nemají totiž nohavice zakončené manžetou, ale bývají ohrnuté nebo v délce nad kotník. Při výběru kalhot dejte pozor na samotné vázání, aby vás kalhoty příliš nerozšiřovaly. Tyhle kalhoty se nejlépe nosí s topem nebo tričkem zastrčeným dovnitř.

Čtěte také

Kozačky

Čtěte také

Obujte si kozačky. Nosí se extra vysoké i po kotníky, ale i traktorová podrážka

Joggerky pro velké pohodlí

Jogger kalhoty připomínají tepláky, v pase mají šňůrku stejně jako paperbagy, ale nohavice bývají zakončené manžetou nebo paspulkou s gumou. Jsou to jedny z nejpohodlnějších kalhot, a přestože vypadají sportovně, dají se k nim nosit i boty na podpatku. I když – kdo dneska nosí podpatky?

Čtěte také

Joe Browns

Čtěte také

Lehoučká a smyslná. Krajku si nemusíte odepřít ani v 50, ani v zimě

Cargo neboli kapsáče

Známe je všichni, nosí je jen málokdo. Cargo kalhoty ve vojenském stylu díky svým naducaným kapsám na stehnech našitých zvenku totiž opticky rozšiřují. Chlapi si je užívají, protože jsou praktické, ale ženy se širokými boky v nich moc parády nenadělají. Pokud tedy nemáte štíhlou postavu, noste kapsáče tam, kde upřednostňujete pohodlí nad elegancí.

Čtěte také

Pelerína, Monsoon

Čtěte také

Silná dvojka pro starší a pokročilé: Pelerína a pončo. Nový kousek na jaro