Nebojte se zaujmout neotřelými kombinacemi. Mix materiálů sluší právě baculkám

Jitka Musilová | 4. 4. 2022
Kalhoty, Desired, 1490 Kč
Top, H&M, info o ceně v obchodě
Top, H&M, info o ceně v obchodě

Někdy stačí k ozvláštnění oblečení jen málo, třeba drobný detail, který dá vzniknout neotřelému kousku. Nařasení pomocí brože nebo velkého špendlíku, provléknutí stužky skrz knoflíkovou dírku, uměle vytvořený rozparek… A také kombinace zdánlivě nesourodých materiálů.

Pokud si sama na takové drobné vychytávky netroufáte a „domácí“ úprava oblečení vám nic neříká, poohlédněte se v obchodech. Extravagantními modely se to ve výlohách jen hemží, stačí si vybrat. Ovšem je nutné si uvědomit, že v takovém outfitu neujdete pozornosti okolí. Koneckonců, o to vám přece jde. Pak je ovšem třeba nezanedbat žádný detail.

Zaměřeno na detail

Když už si troufnete na přízové šaty zdobené ptačím peřím nebo zkombinujete šifon s pleteninou a korunu tomu nasadíte saténovou stuhou v pase, musíte být vychytaná komplet. Tedy včetně dokonalého make-upu, perfektního účesu, špičkové manikúry a v létě i pedikúry, zářivě čistých bot a kabelky, která nemá odrbaná ucha. Všechny tyto pro někoho možná drobnosti vypovídají o tom, zda jste opravdu zralá na to nosit extravagantní oblečení, nebo jde jen o velmi nezdařené pozérství.

Přes rameno nebo kolem zápěstí? S řetízkem od kabelky zabodujete
Krása

Přes rameno nebo kolem zápěstí? S řetízkem od kabelky zabodujete

Co na jaře nejvíc frčí

Vzhledem k tomu, že teplým svrškům pomalu zvoní hrana a odhalování spodních vrstev s sebou nese i možnost ukázat víc, než bylo možné v třeskutých mrazech, zaměříme se na topy a svetříky. Jak bylo uvedeno v úvodu článku, velmi neotřelé je propojení hrubší pleteniny a některého z ultra lehkých materiálů, třeba hedvábí, šifonu nebo krajky. Nosí se svetříky na tělo, které zdobí průsvitné rukávy, krajkové vsadky, hedvábné légy a šálky a také fiží. Některé topy zase vypadají jako sešité ze dvou kusů, ideálně s překřížením v přední části. Kombinují se hladké lesklé materiály a ty s hrubší strukturou, často nařasené do zvláštních patvarů, většinou v asymetrickém střihu.

Šaty od Picassa

Mají často asymetrický tvar a abstraktní potisk, ideálně pak vyšperkovaný nějakou plastickou ozdobou. O efekt se postarají tuhé volány obří konstrukce, našité na spodku sukní, mohutné spodničky nebo řasení napříč přes hrudník. Opět bodují prostřihy vyplněné jemnou síťovinou nebo výstřihy až do pasu držící jen pomocí kožených proužků s cvočky.

Do dámské módy se vrací pánské prvky, tedy i dvouřadé zapínání a vojenský styl
Krása

Do dámské módy se vrací pánské prvky, tedy i dvouřadé zapínání a vojenský styl

Extra terno pro baculky

Ačkoli jsme psali cosi o naprosté dokonalosti, nebylo tím myšleno, že musíte mít míry modelky, abyste si mohla dovolit nosit zajímavé módní výstřelky. Pokud si na extravagantní modely troufáte, je už předem jasné, že svoje tělo znáte a milujete, a tím pádem víte, kde ubrat a na co se zaměřit. Právě ženy plných tvarů dokážou často vynést modely, které by na hubených holkách vypadaly přinejmenším podivně. Předveďte své „samičí“ přednosti v dlouhé róbě s výstřihem a vysokým rozparkem, pro běžné nošení klidně zvolte právě neotřelé kombinace materiálů. Ač se černá zdá být nudná, když si v rámci jednoho outfitu pohrajete s plasticitou a pomocí kontrastních materiálů rozbijete temnotu, docílíte víc než dokonalý look.

Styl vychytaný do posledního puntíku. Nebojte se zariskovat, může vám slušet
Krása

Styl vychytaný do posledního puntíku. Nebojte se zariskovat, může vám slušet

Tagy materiál