Viditelnou proměnu vzhledu nehtů k lepšímu překvapivě způsobí kvalitní mýdlo. Hlavní funkce odstraňování nečistot mu zůstala, ale dnes dokáže po napěnění mnohem víc. Pečující složení hlídá hydrataci a rychle obnoví přirozenou ochrannou bariéru pokožky a nehtů, kterou mytí narušuje. Zvládají to například rostlinné oleje, které mimochodem také posilují hygienu, protože rozpouštějí některé druhy špíny. Mytí protáhněte na celou minutu, důkladně promasírujte nehty a okolí a oplachujte vlažnou vodou.

Hygiena

Aktuálně se vyplatí pořídit rukám vlastní ručník. Stačí malý, aby mezi jednotlivým používáním stačil proschnout a netvořilo se na povrchu vlhké prostředí, ideální pro množení bakterií. Větší čistotu dopřejte také nástrojům na manikúru. Otřete nůžky vatovým tamponem, napuštěným dezinfekcí, před každým použitím. Jestli máte vše pohromadě v pouzdře, vyplatí se jednou za měsíc vytřít také jeho vnitřek. Mezi favority hygienického tvarování patří skleněný pilník.

Motivace

Každou z nás potěší okamžitě viditelné zkrášlení po aplikaci rukavičkové masky napuštěné blahodárnými látkami. Rozzáří pokožku rukou, zvláční nehtovou kůžičku a vyhladí povrch nehtů. Vytvořte si rituál. První krok – peeling použijte nasucho a umyjte vlažnou vodou.

Krémování

Lámání, pomalý růst a taky odlupování laku už druhý den po nalakování často způsobují příliš suché nehty, nedostatečně vyživované nehtovým lůžkem. Stav vylepší pravidelnost a dostatečné množství krému. Dejte si ho na noční stolek. Alespoň obden vymáčkněte z tuby hada od špičky prostředníku přes hřbet ruky až k zápěstí. Postačí na obě ruce, rozmažte třením hřbetů a horní strany prstů o sebe.

Něžně

Pečování o nehty není nikdy dost, ale uberte na síle a tlaku při odstraňování nehtové kůžičky. Vyhoďte všechna umělohmotná nebo kovová udělátka, spolehněte se na gumové kopýtko. Dřevěnou nebo vatovou tyčinku namočte před použitím do vody.

Na startu

• Utopit do mastného krému celé ruce není každému příjemné, ale nehty a okolní kůžička výživnější konzistenci snesou. Olejíčky se dají aplikovat pomocí štětečku přímo na cíl. Před použitím si umyjte ruce vlažnou vodou a mýdlem a osušte jen přiložením ručníku. Vlhkost přispěje ke vstřebání péče.

• Tuhé balzámy pro hýčkání nehtů mají složení nabité prospěšnými látkami. Navíc vytvoří na povrchu silnější vrstvu. Pod pokličkou se vytvoří teplo, násobící efekt obyčejného mazání. Napodobuje péči pleťové masky.

Tip na konec: vymazlené používání

Využijte pro vylepšení kondice nehtů každou příležitost. Například je dopujte pečujícími látkami při práci s počítačem nebo při večerním sledování televize. Šikovný kuličkový aplikátor s olejovou péčí vám to umožní, aniž by bylo nutné mastit si ruce. Nehtový olejíček vyrábí Alessandro, 280 Kč

Článek vyšel v časopise Vlasta č. 13 z 24. 3. 2021.