Mezi pět nejdražších svatebních šatů patří ty, které oblékla Meghan Markle. Ta si prince Harryho brala 19. května 2018 v kapli svatého Jiří. Sněhobílé hladké šaty jí navrhla Clare Waight Keller pracující pro přední módní dům Givenchy. Na kolik šaty s vlečkou, dlouhým rukávem a originálním lodičkovým výstřihem vyšly? Tehdy stály 110 tisíc liber, což je dnes v přepočtu téměř tři a čtvrt milionu korun. 

Čtěte také

Kožené kalhoty

Čtěte také

Odvahu! I po padesátce můžete nosit koženkové kalhoty a sukně s koženým efektem

Diana s vlečkou

Velmi drahé byly také nezapomenutelné šaty princezny Diany, ve kterých řekla své „ano“ princi Charlesovi 29. června 1981 v katedrále svatého Pavla. Šaty s vlečkou přesahující délku sedm metrů navrhl David Emanuel a stály přesně 151 tisíc liber (více než čtyři a půl milionu korun). 

A pozadu nezůstala ani princezna Eugenie, která se v říjnu 2018 provdala za britského manažera a vyslance Jacka Brooksbanka. Svůj den D strávila ve svatebních šatech navržených duem Peter Pilotto a Christopher de Vos. Cena šatů se vyšplhala až na 200 tisíc liber, což je v přepočtu šest milionů korun. 

Čtěte také

Obrázek Vlasta.cz

Čtěte také

Nestárnoucí Simona Stašová (66): Módní inspiraci hledá u Italek!

Kate a šaty od Alexandra McQueena

A konečně přichází na řadu vévodkyně Kate, od jejíž svatby s princem Williamem uplynulo už neskutečných deset let. Krajkové šaty z dílny módního domu Alexander McQueen, které vznikly pod taktovkou navrhářky Sarah Burton, jsou doslova mistrovským dílem. Jejich cena byla 250 tisíc liber, tedy zhruba sedm a půl milionu korun. 

Ale ani šaty vévodkyně Kate nejsou ty nejdražší. V těch se totiž vdávala královna Letizia Španělská v roce 2004. Její svatební šaty, které navrhnul Manuel Pertegaz, stály neuvěřitelných šest milionů liber. Ano, čtete dobře. A dost možná už v hlavě přepočítáváte. Je to téměř 180 milionů korun. Za jedny jediné šaty! 

Čtěte také

Nová série seriálu Sex ve městě

Čtěte také

Sex ve městě je zpět! Jak vypadají hlavní hrdinky? A která odvážně nosí šediny?