Nejlépe placené mužské role roku 2021: Kdo si za film vydělal skoro miliardu?

Andrea Machajdíková | 2. 3. 2022
Denzel Washington
Will Smith
Leonardo DiCaprio

Dříve patřili mezi nejlépe placené herce a herečky ti, kteří získali roli v dlouho očekávaném filmovém trháku, díky kterému doslova praskala kina ve švech. Dnes nejvíce vydělávají ti, kteří osloví streamovací stanice jako třeba Netflix nebo HBO. Tohle je žebříček nejlépe placených mužských rolí v roce 2021. Jste překvapení?

7. místo – Vin Diesel

Podle amerického magazínu Forbes patří hvězda snímků Rychle a zběsile dlouhodobě mezi nejlépe placené herce světa. Za roli v devátém pokračování právě zmiňovaného Rychle a zběsile si vydělal dvacet milionů dolarů, což je v přepočtu téměř půl miliardy. Pro porovnání, za úplně první díl z roku 2001 dostal „jen“ dva miliony dolarů.

Slavné krásky, které letos oslaví 50! Věřili byste jim to? Proč hezky stárnou?
Krása

Slavné krásky, které letos oslaví 50! Věřili byste jim to? Proč hezky stárnou?

6. místo – Ryan Reynolds

Ryanovi vydělaly loni hned tři filmy. Akční komedie Free Guy, sequel Zabijákova žena a bodyguard a především trhák, na který vsadil loni Netflix všechny karty, Red Notice. Jen za poslední snímek inkasoval herec dvacet milionů dolarů. Dohromady se odhaduje jeho loňský výdělek na zhruba sedmdesát milionů dolarů (jedna a půl miliardy korun).

5. místo – Daniel Craig

Za páté a zároveň poslední ztvárnění legendárního Jamese Bonda ve filmu No Time To Die (Není čas zemřít) získal Daniel Craig pětadvacet milionů dolarů (přes půl miliardy korun). Snímek opět nastartoval pandemií ochromená kina a vydělal úctyhodných sedm set sedmdesát milionů dolarů. Ovšem rekordní Skyfall to zdaleka nepřekanalo. Ten v roce 2012 vydělal astronomických 1,1 miliardy dolarů. Craig se na slušný příjem může těšit i letos. Kývnul totiž na natáčení druhého dílu snímku Knives Out (Na nože), za který údajně inkasuje sto milionů dolarů. Takový honorář ještě žádný herec za jeden film nezískal.

Culík pro muže: Jaké frčí a jak je učesat? Jako Biser Arichtev či Orlando Bloom
Krása

Culík pro muže: Jaké frčí a jak je učesat? Jako Biser Arichtev či Orlando Bloom

4. místo – Leonardo DiCaprio

V roce 2019 vydělal za dlouho očekávaný snímek režiséra Quentina Tarantina Once Upon a Time in Hollywood (Tenkrát v Hollywoodu) „jen“ deset milionů dolarů, tedy přes 200 milionů korun. A přesně třikrát tolik dostal loni od Netflixu za jednu z hlavních rolí v černé komedii Don’t Look Up (K zemi hleď). Božský Leo se aktuálně chystá na natáčení dalšího očekávaného filmu, kterého se ujal režisér Martin Scorsese. Zahraje si prezidenta Roosevelta ve stejnojmenném snímku.

3. místo – Denzel Washington

Téměř sedmdesátiletý herec patří mezi hollywoodské stálice, které požadují za roli kolem dvaceti milionů dolarů. Za film The Little Things (Střípky) ovšem Denzel získal jednou tolik, tedy čtyřicet milionů dolarů. Což se ovšem Warner Bros příliš nevyplatilo, protože snímek diváky moc nenadchl a ani neměl dostatečnou návštěvnost v kinech.

Účes Jennifer Aniston (52) se stal klasikou. Bude vám slušet v každém věku
Krása

Účes Jennifer Aniston (52) se stal klasikou. Bude vám slušet v každém věku

2. místo – Will Smith

Za snímek King Richard (Král Richard: Zrození šampionek), kde si zahrál otce legendárních tenistek Venus a Sereny Williamsových, si Will Smith vydělal něco málo přes čtyřicet milionů dolarů. Za roli získal letos prestižní ocenění Zlatý glóbus. Část svého výdělku herec věnoval kolegům z filmové a divadelní branže, kteří kvůli pandemii přišli o práci.

1. místo – Dwayne Johnson

Už dva roky za sebou ovládl Dwayne Johnson žebříček magazínu Forbes o nejlépe placeného herce světa. Přestože je považován za „béčkového“ herce, jeho výdělky mluví jinak. Za rok si na své konto připsal skoro 90 milionů dolarů, což jsou téměř dvě miliardy korun. V loňském roce vydělal za roli v netflixovském Red Notice čtyřicet dva milionů dolarů. Tedy jednou tolik co jeho herecký kolega Ryan Reynolds, se kterým si ve snímku zahráli společně.

Zlata Adamovská (62): Střídmý styl, šaty, klasická saka a originální šperky
Krása

Zlata Adamovská (62): Střídmý styl, šaty, klasická saka a originální šperky

Tagy Daniel Craig dolar film Forbes HBO herec Netflix Ryan Reynolds Vin Diesel