Barevný kabát Zdroj: Cellbes

Bez klasického flaušového kabátu se ženy střední generace léta neobešly. Když přišla tužší zima a sportovní bunda byla k šatům do práce málo reprezentativní, ulice ovládly černé, tmavě šedé a hnědé kabáty velmi klasického střihu. To se poslední dekádu změnilo. Výrazných změn doznávají nejen střihy, barvy a řemeslné zpracování kabátů, ale hlavně materiály.

Čtěte také

Tlusté svetry jsou trendem letošního roku

Čtěte také

Svetr jako od babičky: Na podzim frčí plastické pletené vzory

Barevný kabát Zdroj: Fashiom MM

Čtěte také

Marie Rottrová

Čtěte také

Sedm křížků na krku a vizáž čtyřicítky. Které herečky a zpěvačky krásně stárnou

Merino dobývá šatní skříně

Velkým hitem se stala merino vlna. Maximálně zahřeje, je vysoce odolná a kabátům precizního střihu dodá ležérně sportovní vzhled. Nosí se i v kombinaci s některým z dalších, pro kabáty typických materiálů nebo třeba s hrubou pleteninou.

Barevný kabát Zdroj: Bonprix

Čtěte také

Ledvinky se nosí jak u pasu, tak jako cross body

Čtěte také

Ledvinky z osmdesátek jsou zpátky, noste je jako crossbody i kolem pasu

Flauš třeba i s kašmírem

Flauš je vlastně vlna měkká na omak, s delším, částečně urovnaným a ležatým vlasem. Název je odvozen z německého flausch neboli chomáče vlasů, tak by měla působit látka, když si na ni sáhnete. Velice progresivní je flauš s příměsí kašmíru, za tuhle verzi si však slušně připlatíte.

Barevný kabát Zdroj: Bonprix

Čtěte také

Než si koupíte tričko s nápisem, nejdříve si ho přeložte

Čtěte také

Tričko s nápisem po 50? Klidně, ale přeložte si, co je na něm napsané

Nově na menu? Vařená vlna

Vařená vlna je čistě přírodní látka a vznikla především proto, že běžná vlněná vlákna se kadeří, a tudíž se nikdy nedostanou těsně k sobě, zůstávají mezi nimi kapsy vzduchu. V průběhu výroby textilie se vlna vařením záměrně sráží, což mění jeho hustotu. Ta je podstatně vyšší a látka z vařené vlny je odolnější vůči zašpinění, trvanlivější a hlavně skvěle hřeje. Vařená vlna se nemačká a kabát stačí obyčejně vyvětrat. A když je třeba ho dát po sezóně do formy, je na řadě čistírna.

Barevný kabát Zdroj: Bonprix

Čtěte také

Čajové sáčky uklidní oteklé oči

Čtěte také

Zázračné účinky čajového sáčku: Kdy využít zelený a kdy bylinkový?

Střihněte si hit!

Ani to není letos jednoduché. Frčí stará dobrá klasika, tedy dvouřadé zapínání, áčkový střih, klopy a délka těsně pod kolena. Over size střih už není až tak výrazně neforemný, přednost dostávají spíše střihy rovné. Na scénu se vrací i kabáty v délce dlaň nad kolena, třeba s typickým anglickým zapínáním na dřevěný špalíček a oka z širších pásků kůže nebo koženky. A co se týče barevnosti, každému dle jeho vkusu a odvahy. Důležité je, abyste se v kabátu cítila komfortně, v teple a v pohodlí.

Barevný kabát Zdroj: Bonprix

Čtěte také

Džínová bunda zůstává stálicí šatníku

Čtěte také

Džínová bunda už je out? Nevyhazujte ji, letos na podzim ji užijete