Umělá kožešina: Dodá kabátu styl, ať vsadíte na kontrast, nebo sladíte barvy

Jitka Musilová | 13. 1. 2022
Kabát s kožešinou, Bonprix, 999 Kč
Kabát s kožešinou, Bonprix, 1499 Kč
Kabát s kožešinou, Barbour, 7690 Kč

Pokud chcete obyčejný kabát ozvláštnit, pořiďte si odnímatelný kožešinový límec. Za nás samozřejmě z kožešiny umělé či jakékoli jiné napodobeniny. Nebo vsaďte na kabát s přiznanou kožešinovou podšívkou, která nenápadně vykukuje zpoza klop a rukávů. Umělou kožešinku můžete ladit tón v tónu nebo naopak vsadit na hru kontrastů.

Variabilní a hravé

Kožešinové doplňky, tedy i límce, nejsou už dávno výsadou pouze zimních měsíců. Naopak, třeba chlupaté boty nebo bundy s huňatými lemy se nosí i v létě. Ale aby kožešinka plnila svoji funkci, nedáme na ni dopustit právě v zimních plískanicích. I proto je fajn mít možnost límec odepnout, když se trochu oteplí, a kabát si užívat i na jaře a na podzim, aniž byste se v něm potila. Super je možnost límce měnit podle nálady nebo si pořídit několik univerzálních štól, které nemusí striktně pasovat na jeden model kabátu, ale dají se operativně střídat.

Bez čeho se v zimě určitě neobejdete? Bez huňaté šály! Jak ji zavázat?
Krása

Bez čeho se v zimě určitě neobejdete? Bez huňaté šály! Jak ji zavázat?

Elegantní varianta

Kožešinový límec, tak jak si ho pamatujeme z dob, kdy se natáčely černobílé filmy, už do většiny šatníků nepatří. Umělé kožešiny z humánních důvodů ty pravé válcují na celé čáře. Ale ač umělé, krásně se vyjímají právě na elegantních flaušových a vlněných kabátech. Nebo jejich zkrácených variantách. Nosí se nejen límce, ale i lemy rukávů a spodního okraje kabátku na způsob kožíšků ze 70. let, kterým se říkalo „panenka“. Na scénu se vrací také kožené bundy s kožešinou.

Nejdražší šaty z královských svateb: Kdo zaplatil ještě více než Kate a Meghan?
Krása

Nejdražší šaty z královských svateb: Kdo zaplatil ještě více než Kate a Meghan?

Sportu zdar

Velkým hitem jsou kožešinky na sportovních bundách. Některé renomované a drahé značky posunuly sportovní oblečení do kategorie vrcholné elegance a luxusu, kdy vybrané modely prezentují celebrity a kousek bez náznaku chlupu aby jeden pohledal. I v Čechách se při zahájení sezony ve Špindlu předvádějí modelky v outfitech, ve kterých by se většina z nás na svah nevydala. Ale co naplat, barvy, kožešiny a atraktivní materiály táhnou. I pro běžné smrtelníky může být kožešina v rámci sportovního oblečení zajímavým prvkem. A je pravda, že prošívané kabáty a bundy jsou vhodné i na něžné nošení. Třeba takový chlupatý lem kolem kapuce bude vypadat skvěle a také vás pěkně zahřeje.

Stylová ofina podle herečky Halle Berry. Spolehlivě vás omladí!
Krása

Stylová ofina podle herečky Halle Berry. Spolehlivě vás omladí!

Tagy Česko kabát Kožešina