Nesmrtelné džíny. Bokovky končí, budeme nosit zase zvony?

Jitka Musilová | 17. 8. 2020
Džíny, info o ceně v obchodě
Džíny, info o ceně v obchodě
Džíny, 749 Kč

Džíny jsou věčné módní téma a vybrat si ty, které padnou jako ulité, není žádná legrace. Vyniknou v nich partie, se kterými máte největší problém, i když často jen v hlavě. Povislý zadeček, tučná stehna, faldíky na břiše a zádová „madla“ nikdy okolí neřeší tak jako vy sama. Našly jsme pro vás džíny, které sluší i skryjí vady, a víme, kde je koupit!

Variací džínů je celá řada a denimové značky přicházejí každý rok s nějakou inovací. Pět základních typů podle střihu nohavic se nemění, změny doznává spíše vzhled materiálu, výška pasu, délka nohavic a tvar a posazení kapes. A také spousta dílčích ozdob, jako jsou nášivky, korálky, druky, krajky nebo díry a „odrbané“ záplaty.

Sněhobílá barva patří k létu. Jak ji nosit a co vám bude opravdu slušet?
Krása

Sněhobílá barva patří k létu. Jak ji nosit a co vám bude opravdu slušet?

1. Tradiční rovné nohavice, tzv. straight

Možná si řeknete, že je to už trochu nuda. Ale tenhle střih sluší téměř všem, takže proč se nad ním ošklíbat? Na podzim budou frčet zkrácené délky, ideálně do půli lýtek nebo těsně nad kotník, rovnou ustřižené či ohrnuté. Právě tenhle tradiční střih kalhot vtipně oživí etno výšivka kolem kapes, nohavice ozdobené korálky, ale i výrazné dvojité prošití. Na scénu se vrací vyšisování na stehnech a také plísňový vzhled.

Sólo pro tílko. Jak si vybrat nejvhodnější model a jak ho nosit?
Krása

Sólo pro tílko. Jak si vybrat nejvhodnější model a jak ho nosit?

2. Ultra úzké a strečové skinny

Tyhle džíny nás asi hned tak neopustí. Lze je nahradit legínami, které denim napodobují, ale džíny jsou zkrátka džíny. Nosí se v délce po kotníky, s vysokým pasem, který se nezařezává do boků. Inovací je extra široká guma namísto pásku a pouze naznačené zadní kapsy. Výrobci podlehli trendu pevného a objemnějšího zadečku a vytvořili materiály a střihy, které mají push-up efekt. Díky zpevnění v patřičných partiích a šikovnému zadnímu střihu zvednou i povislé půlky tam, kde by je chtěla mít nejedna z nás i bez pomoci šikovně ušitých slimek.

Zkuste to také: Jak jsem se odnaučila bát zrcadla
Krása

Zkuste to také: Jak jsem se odnaučila bát zrcadla

3. Bootcut neboli džíny s nohavicemi lehce rozšířenými od kolen dolů

Střih pro ženy s trochu objemnějšími boky, které se díky rozšířeným nohavicím opticky lehce zúží. Nosí se i bootcuty s výraznými záševky v pase nebo s řasením pomocí sámků. Tenhle střih však nesluší všem, mohou si ho dovolit především ženy s užším pasem a hlavně pevným bříškem. Hitem sezóny je odrbaný vzhled kalhot, kterého docílíte nesouměrnými roztřepenými dírami, podivnými záplatami a nepravidelně vyšisovaným denimem.

Jak pečovat o pleť, když je vám 30, 40, 50 a více?
Krása

Jak pečovat o pleť, když je vám 30, 40, 50 a více?

4. Kalhoty s nižším spadlým sedem (boyfriend)

Tenhle střih většina mužů na svých partnerkách nesnáší, ale módní ikony mu vtiskly punc absolutní ležérnosti, a pokud se v boyfriend střihu cítíte dobře, směle ho noste. Tahle variace na pánské pracovní kalhoty sluší vysokým, dlouhonohým gazelám, protože spadlý sed nohy opticky zkracuje a menší dámy by v takových džínách splňovaly nechvalně známé rčení: Vypadá jak ustřelené kecky. Denim návrháři často kombinují s teplákovinou, s bočními lampasy nebo s pružnými manžetami kolem kotníků. Na podzim se budou nosit „boyfriendy“ s paspulkou v pase a hlubokými postranními kapsami nebo džíny à la kapsáče.

Vyznejte se v esenciálních olejích: Kdo maže, ten mládne
Krása

Vyznejte se v esenciálních olejích: Kdo maže, ten mládne

5. Flare džíny s nohavicemi do zvonu

Zvonáče opticky vyvažují proporce a jsou alternativou pro ty z vás, které milují uplé kalhoty přes stehna, ale nemají dokonale vyrýsovaná lýtka a možná se i stydí za své kotníky. Varianta zvonáčů ustřižených v půli lýtek se naštěstí nechytla, takže se vrací stará dobrá klasika, nejlépe až na zem. Ke kalhotám do zvonu noste kratší topy na tělo nebo volnější a podkasané, slušet jim budou i projmuté košile.

Plavky vcelku: Komu budou opravdu slušet a jaké zvolit?
Krása

Plavky vcelku: Komu budou opravdu slušet a jaké zvolit?

Tagy džíny vzhled