Není divu, že se nechala zlákat tímto experimentem, přece jen byla téměř o dvacet let starší než její milenec král Jindřich II. Stala se jeho milenkou, když mu bylo pouhých 15 let a jí v té době bylo 35. Když v roce 2008 vědci exhumovali Dianino tělo, zjistili, že obsahovalo tak velké množství zlata, že kontaminovalo půdu kolem. Kromě zlata měla v sobě i nebezpečnou hladinu rtuti, která musela pocházet z kosmetiky a léků. Koho napadlo, dávat si na pleť přísadu z olova nebo se mazat krémy obsahujícími radioaktivní prvky?

Díky seriálům Pojišťovna štěstí a Četnické humoresky její tvář znají snad úplně všichni. Na televizní obrazovce se sice už tak často neobjevuje, ale herectvím žije dál. Za půl roku jí bude padesát. Má čtyři děti a hlavně pětadvacetileté angažmá v Městském divadle v Brně – jestli se nějaká herečka dá označit za současnou brněnskou divadelní stálici, je to ona. Alena Antalová. „Nedělám nic, co nechci. Ani v životě, ani v divadle. Kolikrát přišly situace, které se mi nehodily, dělaly mi bolest a věci jen komplikovaly, ale prostě přišly a já jsem je přijala. To je moje správná cesta. Beru, co přichází, žiju naplno a nemám tím pádem ve skříni žádné bubáky, nic, čeho bych litovala nebo si to vyčítala, ani nějakého odchodu do Prahy. Kdybych to chtěla, tak tam jedu. Přitom kdyby mi někdo řekl, že budu pětadvacet let v jednom brněnském angažmá… Nebo kdyby mně někdo řekl, že budu vdaná, já, takové nevdávadlo. A vidíte, nevzalo mi to svobodu, jak jsem se obávala. Nevzalo mi to křídla. Mám chlapa, který mi ta křídla dává, a práci, která mi je dává. Když jsem byla několikrát za prací v Praze a třeba jsem něco točila, došlo mi, jak moc jsou kolegové na volné noze ve stresu, jak se bojí o práci, lítají mezi produkcemi, které jim platí pozdě, stresují je složenky, bojí se konkurence. Nezávidím jim. Žádné jiné divadlo u nás mi nenabízí tolik, co brněnské Městské divadlo, vždyť já můžu hrát činohru i muzikál! Dává mi to klid.,“ říká v až nezvykle upřímném rozhovoru.

Příběhy sirotků, kterých se ujme nejstarší sourozenec, jsou ve filmech vděčné téma. Scenáristé se v nich většinou zaměřují na emocionální stránku věci. Kdo a z čeho platí byt a jak se objevují peníze na účtu, filmy řeší málokdy. Jenže ustát roli sourozence a paralelně náhradního rodiče jak citově, tak materiálně, vyžaduje hodně síly a statečnosti. Pětadvacetiletá Monika Svajčíková spadla rovnýma nohama do role živitelky, náhradní mámy a ochranitelky jedné své sedmnáctileté a jedné devítileté sestry.

Křupavé pečínky, lahodné omáčky, šťavnaté burgery, pikantní polévky i vláčné dezerty můžete vykouzlit díky pivu. Vyzkoušejte naše oblíbené recepty. Jsou bezva.