Nejmenší česká moderátorka Barbora Divišová začínala jako elévka v regionální televizi, dnes je zkušená matadorka, která moderuje diskusní pořad na TV NOVA. Nebojí se klást nepříjemné otázky a trvat na odpovědích. Politiku má ráda, ale domů si ji nenosí. Tam je nejraději sama a se svými blízkými. „Ženy političky přistupují i k politice trošku jinak než muži. Muži jsou přímější, ženy mají tendenci vnášet do toho hodně emocí. Třeba panu premiérovi musím položit jeden dotaz několikrát, než odpoví. Ale když politik nechce odpovědět, tak prostě neodpoví,“ říká v rozhovoru.

Práce na sobě dokazuje sebedisciplínu, cílevědomost, otevřenou mysl. Jenže hranice mezi zdravým seberozvojem a zoufalou touhou změnit se, může být překvapivě tenká. Když se třeba rozhodnete začít běhat, může to být krok správným směrem, stejně jako cesta do pekla. Záleží, proč běháte. A na tom zase závisí, zda vydržíte, nebo ne.

Co se životem?

Stejně jako se z počínající rýmy může stát nevyléčitelná nemoc, je snadné podlehnout informační masáži, že je třeba se změnit. S nástupem internetu dostalo možnost vyjadřovat své názory i mnoho vlivných laiků. Všude se to hemží nabídkou služeb kouče, který slibuje, že z vás skutečně něco udělá. Špatně není, pokud vysportovaná modelka rozcvičí mámu dvou malých dětí, která to roky odkládala, ale pokud se máma dvou malých dětí začne srovnávat se svobodnou, bezdětnou modelkou, která jí radí, co se životem, pak to špatně je. Šanci na úspěch mají změny, kterým skutečně věříte

Pravé hamburgery jsou skvělá věc. Nemusíte se držet jen náplně z masa, výborné jsou i zeleninové či rybí. Zkusili jste někdy, co s touhle americkou klasikou dokáže taková domácí čerstvě upečená bulka? My ano a nebojíme se naše tajemství prozradit!

Tento a další články si můžete přečíst v nejnovějším časopise Vlasta (číslo 27), který je nyní na stáncích: