S Martinou Šmukovou jsme si povídali o kráse a přijímání změn, které přináší věk. „Dlouho jsem botox odmítala, a i teď jsem z něj rozpačitá. Zkusila jsem ho nedávno kolem očí a tři měsíce jsem při pohledu na fotky i do zrcadla trpěla. Najednou jsem viděla, proč ženy, které tomu podlehnou, vypadají všechny stejně. Neměla jsem svoji mimiku, můj obličej měl jiný výraz. Prý to nikdo nepoznal, já ale jo, a tohle nechci. Čelo je podle mě něco jiného, tam aplikace mimiku moc nezmění. Jinak ale ať si každý dělá, co chce. Když najdete svoji cestu, zákrok vás nezmění a jen hezky rozsvítí, proč ne. Hlavně neztratit soudnost,“ říká v rozhovoru.

Jaký bude nový rok?

Pro speciál Vlasty Horoskopy 2021 prozradila známá astroložka Jarmila Gričová, jak se v novém roce budou vyvíjet naše vztahy, kariéra i zdraví. Vybrali jsme z něj krátké ukázky, v nichž najdete odpovědi na otázky z nejžádanější oblasti. Přinese vám rok 2021 lásku?

Přezdívají jí královna kovu a skla. Pokud bychom chtěli sestavit desítku výjimečných českých osobností, které se po emigraci prosadily ve světě, určitě by mezi nimi Eva Jiřičná nechyběla. Bez diskuse je to nejslavnější česká architektka.

Zuzana Herényiová, tanečnice Laterny magiky a souboru 420PEOPLE, teď trénuje doma u plotny a chodí na brigády do supermarketu. Už se ale těší, až zase bude moci dát představení první a poslední.

Tyto a další články si můžete přečíst v nové Vlastě (číslo 1), která je nyní na stáncích.