Nová Vlasta: Rozhovor s Petrou Drahanskou a velké téma o návratu k pletení

Alena Němečková | 3. 2. 2021

Petra Drahanská učí učitele i manažery, jak se vzdělávat prostřednictvím zážitků. K tomu pořádá velmi úspěšné mezigenerační setkání žen Mokoša, při nichž se – mimo jiné - snaží dotknout podstaty ženství.

„Kdybych to měla shrnout, došly jsme ke třem hlavním charakteristikám ženskosti. První je bezpodmínečné přijetí. Jakmile odpadne mužský element, přestanete se předvádět, uvolníte se, říkáte, co si skutečně myslíte, a všechny ženy kolem to berou, jak to je. Bez hodnocení. Druhá je vzájemná podpora a schopnost vzájemného léčení. A třetí intuice jako něco naprosto adekvátního pro přijímání a zpracovávání informací. Což je něco, co ženy v běžném životě málokdy berou vážně – přestože intuici mají, nestaví ji na rovnocennou linku, neposlouchají ji.“

Z pletení se stává trend a móda. Našli jsme několik žen, které bez jehlic nevyrazí ani na výlet nebo na ryby. Taky jste se během lockdownu vrátily k jehlicím?

A na konec si v sekci o vaření užijte s námi masopustní veselí aspoň s dobrým tradičním jídlem. K únoru se škvarky, sádlo a bůček hodí.

Na co dalšího se můžete těšit v časopise Vlasta (číslo 6), který je nyní na stáních?