Oblečená, neoblečená: Plavkám sluší pareo, tunika i kimono. Maskujte rafinovaně!

Jitka Musilová | 22. 7. 2021
Tunika, Bonprix, 549 Kč
Pareo, Bonprix, 549 Kč
Top, Hope, 1090 Kč

O tom, jaké plavky vybrat, když už nejste nejmladší a tělo trochu povadlo, jsme tady psali několikrát. Chcete-li si být jistá, že vám to i v úspornějším modelu sekne, musíte mít předem vymyšlené, co si přes plavky přehodíte, když si na pláži vyrazíte ke kiosku nebo na venkovní zahrádku. Možností, jak se decentně zahalit a přitom se neusmažit vedrem, je hned několik.

Pareo, stará dobrá klasika

Často se prodává právě v setu s plavkami. Má to jednu nespornou výhodu – buď je vyladěné tón v tónu, nebo se na něm odráží vzorek či drobný detail, který koresponduje s motivem plavek. Pokud jste si pareo s plavkami nekoupila, můžete ho nahradit velkým šátkem z příjemného a rychleschnoucího materiálu. Ten se dá vázat na několik způsobů. Někdy stačí vytvořit jednoduchou zavinovací sukni nebo šaty bez ramínek, nebo si šátek uvázat za krk jako top. Prima je i turban na hlavu, který necháte splývat přes ramena. Fantazii se meze nekladou.

Chcete v plavkách zamaskovat bříško? Retro vysoký pas je zpět! Bude vám slušet
Krása

Chcete v plavkách zamaskovat bříško? Retro vysoký pas je zpět! Bude vám slušet

Tunika a delší košile

Není nad příjemnější letní kousek oblečení. Bavlněná vzdušná tunika nebo lněná či hedvábná košile pod zadek supluje šaty a natažená přes plavky vypadá skvěle. Klidně si můžete obléknout průsvitnější model, plavky snesou ledacos. Košili můžete nechat ležérně rozepnutou a přes ní si místo pásku připnout ledvinku, pokud se chcete zvednout z deky a dojít si k plážovému kiosku pro něco k pití. Na opálené kůži se nejlépe vyjímá bílá nebo světlounce béžová barva, ale v létě vám bude slušet i černá tunika s prostřihy nebo výšivkou.

Oslňte okolí letními šaty. Sluší všem bez ohledu na věk
Krása

Oslňte okolí letními šaty. Sluší všem bez ohledu na věk

Kimono, šaty nebo sukně?

Hedvábné kimono plní podobnou funkci jako košile. Tady se ovšem díky střihu můžete vyřádit s potisky a vzory. V létě vám budou slušet květinové potisky a třeba i výrazné lemy na širokých rukávech a na klopách. Přes plavky si můžete obléknout také volné šaty po kotníky nebo podsaditější spodek skrýt pod zavinovací sukni, ideálně opět z lehoučkého materiálu. Nechcete-li ukázat mnoho, klidně přes sebe navrstvěte několik průhledných kousků, efekt je zaručen.

Maxi šaty na léto. Jsou vzdušné a zakrývají téměř vše. Sexy budou v každém věku
Krása

Maxi šaty na léto. Jsou vzdušné a zakrývají téměř vše. Sexy budou v každém věku

Tagy plavky šaty Tunika