Fíglů, jak opticky „vygumovat“ faldy na břiše a ubrat si nějaké to kilo jenom naoko, je celá řada. Pojďme si shrnout ty, které opravdu fungují a které na své klienty aplikuje většina známých stylistů.

Podkasaný top nebo svázané cípy košile

Nejjednodušším řešením, jak zamaskovat povislé nebo vypouklé břicho, je ho záměrně neobepínat. Noste volné topy, pod kterými se leccos schová. Abyste však nevypadala jako almara, je vhodné rozevlátý over size top stáhnout na bocích do pevného rantlu, podkasat ho páskem nebo uvázat cípy dole pod bříškem. Nebojte se, bude to působit ležérně a trendy.

Zavinovačka a překřížení

Překřížení předních dílů topu pomocí klasického zavinovacího střihu funguje skvěle. Pomocí úvazu na boku zároveň docílíte optického zúžení pasu a hezké linie pasu a boků. Zavinovačky dokážou poutat i na dekolt, čímž odvedete pozornost od problematických břišních partií. Horní díl vedený těsně pod prsy je opticky zvedne a udělá krásný výstřih do véčka. Tenhle střih sluší především ženám, které mají sice souměrnou, ale výrazně plnější postavu a široké boky. Úzkým chlapeckým figurám doporučujeme spíše podkasaný vršek.

Čtěte také

Umělá kožešina

Čtěte také

Konec pravých kožešin, vybírejte ty umělé. A ať jsou pořádně barevné

Nařasení na břiše a bocích

V jemném řasení se nějaký ten fald hravě ztratí. Příčné řasení na jednom boku schová nepěkné zářezy pod podprsenkou, voda ve výstřihu upoutá pozornost na dekolt. Nařasit šaty nebo top dokáže i shrnovací boční šňůrka, s jejíž délkou si můžete pohrát a vytvořit tak zajímavý detail, který je zároveň i praktický. Pokud je kousek oblečení ušitý z pružného materiálu s drobným potiskem a jemně nařasený, na první pohled není poznat, zda je vaše bříško dokonalé nebo se potýkáte s povolenou kůží.

Asymetrický střih

Šikmý výstřih, spadlý nárameník, jedno poodhalené rameno, ale také jeden z rukávů netopýří a druhý klasický, to všechno odvede pozornost od „pneumatiky“ na břiše. V tom je síla asymetrie. Dalším příkladem je volnější top s jedním delším cípem, prodloužená délka topu přes zadek, kdy vepředu je možné nařasení od prsou… Všechny atypické střihové varianty hrají nesouměrné figuře do karet.

Zdroj: www.vlasta.cz

Čtěte také

Péřovka 23

Čtěte také

Péřovka vám kila nepřidá, zbavte se předsudků

Čtěte také

Rolák

Čtěte také

Rolák čtyřikrát jinak: láska, která zahřeje a hodí se ke všemu

Čtěte také

Obličejová joga

Čtěte také

Obličejová jóga zmenšuje vrásky a rozjasňuje pleť. Procvičte se k mladší tváři