Obličejová jóga zmenšuje vrásky a rozjasňuje pleť. Procvičte se k mladší tváři

Lucie Fendrychová | 25. 12. 2022
Pivoňkové olejové sérum, L´Oreal, 599 Kč
Masážní váleček na obliček, Ebelin, 279 Kč
Kávový peeling, Purity Vision, 209 Kč

Když si na internetu najdete anatomický obrázek, zjistíte, kolik svalů se skrývá pod kůží obličeje. Fungují jako ty ostatní, když je budete procvičovat, udrží si pružnost. Lépe podpoří tvář, která s věkem ochabuje a podléhá gravitaci. Pohyb a dotyky také povzbuzují regeneraci a detox, takže ubydou vrásky a pokožka se rozzáří.

Zdroj: Youtube

Není to zadarmo. Stojí to čas. Cviky nejsou nijak složité, ale aby se dostavila změna, musíte se obličejové józe věnovat pravidelně. Průměrně ji doporučují ženy, pro které se stala nezbytnou součástí života, 5-10 minut denně. Třeba při pití kafe nebo čaje, nebo u oblíbeného seriálu. Za jak dlouho se omladíte? První vylepšení bývá vidět za dva týdny, okolí si všimne za 2-3 měsíce.

Věřit a bavit

Vědecky se účinek zatím nepotvrdil. Ale u alternativních metod zkrášlování záleží na postoji, což znamená, že v to, co děláte, musíte věřit. A vytvořit si prostředí, díky kterému vás bude cvičení bavit. Zpočátku si kontrolujte správnost umístění prstů a pohyby v zrcadle. Některé pózy jsou opravdu legrační. Oči lezoucí z důlků, obočí vytažené k vlasům, syslí tvářičky… Není nad to občas si ze sebe udělat legraci a vypláznout na sebe jazyk! Najděte si na internetu návod, jsou tam české i zahraniční lekce. Většina ke stažení zadarmo. Jóga umaže roky, ale jednotlivé cviky mají také specializaci, třeba zmírnění otoků a tmavých kruhů pod očima.

6 vánočních písní, které milujeme i nesnášíme. Alergii mají lidé i na Půlnoční
Cestování

6 vánočních písní, které milujeme i nesnášíme. Alergii mají lidé i na Půlnoční

Super trik

Uznávaná lektorka Fumiko Takatsu nedá dopustit na cvik, který zmírňuje výrazné vrásky, které trápí spoustu žen. Jsou to takzvané nasolabiální, které vedou od chřípí nosu ke koutkům, a potom „kuřácké“, tedy kolmé linky nad horním rtem. Vyskakují však i ženám, které se cigaretám vyhýbají a patří mezi ty hodně odolné kosmetickým procedurám. Při pravidelném cvičení se také scvrkne druhá brada. Ukazováček a prostředníček přitiskněte naplocho na rty, jako když děláte pššššt. Špičky prstů se téměř dotýkají nosních dírek. Silou nafoukněte tváře, až se proměníte v sysla, který si nese domů zásoby na zimu. Zakloňte hlavu vzad, až se napne krk a podbradek. Napočítejte do pěti a uvolněte. Cvičte sérii 2-3 syslů jednou denně.

Vlasy v zimě: moc je nemyjte, noste venku čepici a pořádně je nakrmte
Krása

Vlasy v zimě: moc je nemyjte, noste venku čepici a pořádně je nakrmte

Maximální efekt

Prokrvená a povzbuzená pokožka po obličejové józe si také smlsne na kosmetice. Před cvičením si udělejte peeling, aby se usnadnilo vstřebávání, kterému brání vrstva suchých buněk na povrchu. Po cvičení tvář opláchněte vlažnou vodou a naneste krém nebo pleťovou masku. Jednou týdně zkuste přidat i masáž pleťovým olejem. Znásobí ji použití minerálních válečků nebo kamenů gua sha.

Shrnutí

  • Nehledejte důvody, proč obličovou jógu nedělat a zkuste to.
  • Vydržte alespoň dva týdny, ať vás první viditelné úspěchy motivují k dalšímu pokroku.
  • Vyberte si na internetu návod, který vás bude bavit a padne na míru vaší tváři.
  • Zapojte do cvičení také kosmetickou péči.

Zdroj: vlasta.cz, https://www.youtube.com/watch?v=xUdS_zkR_pY&t=4s, youtube.com

Nasněžilo! Navrstvěte krémy, použijte make-up, nezapomeňte na SPF
Krása

Nasněžilo! Navrstvěte krémy, použijte make-up, nezapomeňte na SPF

Mýty o hydrataci: Hydratační krémy se na zimu nehodí, mastná pleť je nepotřebuje
Krása

Mýty o hydrataci: Hydratační krémy se na zimu nehodí, mastná pleť je nepotřebuje

Do boje proti celulitidě: Pohyb je důležitý, není to ale všechno
Krása

Do boje proti celulitidě: Pohyb je důležitý, není to ale všechno

Tagy Internet jóga YouTube