Podle historických knih byl gramofon vynalezen v roce 1877, ačkoli šlo o fonograf, nikoli gramofon, považuje se za první gramofon. V roce 1887 byl vynalezen gramofon, který se stal základem pro moderní gramofon.

  • Historie gramofonů se pojí s jménem známého amerického vynálezce, na jehož kontě září vynálezy žárovka, fonograf a více než 1692 patentů. Thomas Edison vynalezl fonograf v roce 1877. Toto inovativní zařízení přehrávalo i zaznamenávalo zvuk pomocí kartonového válce pokrytého staniolem na přehrávání.
  • Později Alexander Graham Bell přidal do designu vosk, který zaznamenával zvukové vlny. Tato změna v designu později vyústila do grafofonu.
  • Emile Berliner nazval svůj vynález gramofon, který si nechal patentovat v roce 1887. Tento vynález sestával z šelaku a tvrdé pryže, což se později nahradilo vinylem. Tento vynález byl později považován za základ gramofonu, který známe a milujeme i dnes.

Gramofony v současnosti kráčejí s dobou a nechybí jim ani inteligentní funkce, přitom však stále respektují nostalgický design, který z nich činí módní doplněk interiéru. Následující důvody vás přesvědčí o tom, že gramofon nepatří do minulosti a splňuje požadavky moderní doby.

Proč je retro gramofon skvělou volbou do obývacího pokoje i dnes?

  • Přehrává klasické vinyly a kazetové pásky. Má zabudovaný i CD mechanismus a USB vstup. Rovněž umožňuje i připojení přes bluetooth, takže můžete streamovat ze svého telefonu či notebooku.
  • Jedinečný retro design dodá vašemu obývacímu pokoji šmrnc a vždy tu správnou hudbu podle nálady. Vyberete si kufříkový gramofon ve stylu 50. let nebo klasiku zdobenou zlatými prvky? Jinou možností jsou gramofony na nožičkách, které působí jako elegantní kus nábytku a zaručeně přitáhnu pozornost vašich hostů.
  • Hudbu z gramofonu si zamilujete. Věděli jste, že při přehrávání hudby gramofonem nedochází ke ztrátě tónu tak, jak při streamování zvuku? Vinyl je známý také pro svůj unikátní teplý zvuk, který digitální zvuk nemůže předjet.

Hudby nikdy není dost…

Nepřesvědčil vás gramofon?
Možná vám na strunu brnkne internetové rádio.

Jedná se o přijímač, který je modernější a nabízí několik možností přehrávání včetně CD či USB disků. Internetové rádio má řadu výhod, které z něj dělají skvělou možnost k poslechu hudby. Jednou z výhod je, že můžete najít stanice z celého světa, které hrají typ hudby, který máte rádi. Můžete také najít stanice, které se zaměřují na konkrétní žánry nebo interprety, což vám dává šanci prozkoumat novou hudbu, kterou byste jinak možná neobjevili. Navíc, internetové rádio je obvykle zdarma k poslechu, takže si můžete vychutnat své oblíbené melodie bez utrácení peněz.

Rádi zpíváte?
Ať už vám to ladí, nebo vás to zkrátka baví, karaoke si užije každý.

Karaoke set se obvykle skládá z mikrofonu, reproduktorů a zařízení, které přehrává hudbu a zobrazuje texty. Můžete jej připojit k televizoru, abyste na obrazovce viděli text.

Karaoke vzniklo v Japonsku, kde se první karaoke bary objevily již v 70. letech. Ovšem japonské karaoke bary nevypadají tak, jako naše. Zatímco v Japonsku si zpěvák zpívá o samotě v místnosti – primárně pro své potěšení, u nás je karaoke veřejným vystoupením.

Pokud si chcete vyzkoušet karaoke, nemusíte chodit do karaoke baru – s karaoke soupravou to zvládnete i doma. Navíc karaoke set je skvělým programem pro každou párty – dětskou, teengerskou či rodinnou oslavu.