Tak šel čas s Olgou Menzelovou: Tři děti, tři muži, ale jen jeden osudový

Petra Šmídová | 24. 1. 2023
Olga Menzelová slaví 45. narozeniny
S oscarovým režisérem Jiřím Menzelem prožila 22 let
Byli si oporou v dobrém i zlém do poslední chvíle

Olgu Menzelovou známe především jako manželku zesnulého oscarového režiséra Jiřího Menzela. Co ale studovala a čím se živila, než poznala svého muže a stala se trojnásobnou matkou? Znáte příběh krásné Olgy, která slaví 45. narozeniny?

Po maturitě na sportovním gymnáziu zatoužila Olga, rozená Kelymanová, po světě médií a vydala se na Vyšší odbornou školu publicistiky v Praze. Studium poté úspěšně zakončila katedrou produkce na DAMU. Nic jí tak nebránilo, aby začala budovat vysněnou kariéru novinářky.

Se světoznámým režisérem se seznámila v době, kdy jako dvaadvacetiletá elévka pracovala v Českém rozhlase. Měla s ním vést rozhovor. Do oka si však na první dobrou příliš nepadli. Cestu si k sobě přesto časem našli a v listopadu 2004 si Thajsku tajně řekli „ano“.

VIDEO: Připomeňte si rozhovor s Jiřím Menzelem z roku 2012

Zdroj: Youtube
Proč lidé milují čokoládu: Důvodem je pocit na jazyku. Pozor ale na bílou
Cestování

Proč lidé milují čokoládu: Důvodem je pocit na jazyku. Pozor ale na bílou

Touha po rodině i lítost, že nepřišla dřív

Po pár letech ale Olga logicky zatoužila po rodině, o čemž ovšem o čtyřicet let starší Jiří nechtěl ani slyšet. Na otcovství se v jeho věku už necítil. Na čas se proto jejich cesty rozešly a Olga tak v roce 2008 porodila dceru Annu Karolinu režiséru Jaroslavu Brabcovi. Po dvou letech se však mimomanželský vztah rozpadl a ona se poté vrátila opět k manželovi.

Tomu malá Anička, přestože nebyla jeho, jakoby vlila krev do žil. Zároveň si dle Olgy uvědomil, že pokud se něco nezmění, manželství se rozpadne a vzájemně o sebe přijdou. Společně proto přivítali na svět dcerku Evu Marii. Za děti byl nakonec rád, a dokonce litoval, že se roli otce tak dlouho bránil. Trápilo ho, že neuvidí holky vyrůstat…

Jak usnout během 2 minut kdykoli a kdekoli. Jde o vojenskou spánkovou techniku
Cestování

Jak usnout během 2 minut kdykoli a kdekoli. Jde o vojenskou spánkovou techniku

Tak šel čas s Dagmar Patrasovou. Z princezny Koloběžky bojovnice o manžela
Příběhy

Tak šel čas s Dagmar Patrasovou. Z princezny Koloběžky bojovnice o manžela

Jednoho osudového muže ztratila, vystřídal ho druhý v podobě syna

Olga s Jiřím, který zemřel 5. září 2020 ve dvaaosmdesáti letech, se milovali dlouhých dvaadvacet let. Do poslední chvíle si byli oporou, a to i přesto, že se Olga na sklonku režisérova života stala trojnásobnou maminkou. Otcem syna Alberta, jehož existenci tajila rok a půl, a kterého přivedla na svět při domácím porodu na Mallorce, je egyptolog Miroslav Bárta. Jiří Menzel měl dle slov Olgy z jejího třetího těhotenství velkou radost, malého Alberta stihl ještě poznat a nový vztah jí moc přál.

Zdroj: vlasta.cz zivotopis.osobnosti.cz wikipedia.org

Tagy Český rozhlas Divadelní fakulta Akademie múzických umění Jaroslav Brabec Jiří Menzel Miroslav Bárta Natalie Eva Marie Olga Menzelová Praha režisér Thajsko