Alena Němečková

Online seznamky? nakonec tam kousek štěstí najde skoro každý

Jestli stále platí, co mě učila poněkud potrhlá profesorka výpočetní techniky, tak počítač všechno, co dělá, dělá pomocí nul a jedniček.

Že si s těmito dvěma znaky vystačí celý internet i dnes, je pro mě jako nepříliš exaktního člověka nepochopitelné, ale budiž. Jest mi útěchou, že internetová síť byla neznámou i tehdy pro mou profesorku. Stačilo pár let a v nuly a jedničky se změnila nejenom slova a čísla, ale i hudba, fotografie, filmy, zkrátka všechno, co dnes přes počítač a chytré telefony vstřebáváme.

Čtěte také

Alena Němečková

Čtěte také

Alena Němečková o puberťácích za covidu a pekle sociálních sítí

Pokrok! Plné nul a jedniček jsou samozřejmě i internetové aplikace. Třeba seznamovací. Ponechme stranou hodnocení, že tam potkáte spoustu nul i nedostižných jedniček. To nic nezmění na tom, že se díky nim najdou lidé, kteří by se jinak nepotkali, a jsou pak spolu šťastní. Někteří až do smrti, jiní jen chvíli.

V poslední době se mi zdá, že online seznamovací prostředí nakonec dá dohromady ty pravé vždycky, jen to někdy ukrutně dlouho trvá.

Skoro každý zlatokop

Na internetu se seznamují teenageři, středněvěcí i ti úplně dospělí. Pro ně to je ale mnohem častěji než pro mladší ročníky divočina. Není výjimkou, když na seznamku jen strčí nos, a nikdy už je tam nikdo nevidí.

Ale... Jak zjistila mnohá z mých kamarádek a kamarádek mých kamarádek, nakonec tam kousek štěstí najdete. Každý tuší, kolik kilo písku je třeba prohledat, abyste v něm našli zrnko zlata. Skoro každý zlatokop ale své zrnko našel. A stejně tak nepředvídatelné je i hledání toho pravého a té pravé.

Čtěte také

Alena Němečková

Čtěte také

Alena Němečková o spokojené monsteře a kytkách, co poslouchají vaše trápení

Co s vámi dělají fáze měsíce?

Lunární kalendář: starejte se o své nohy a na konci týdne trénujte mozek

Dnes v 6.46 nastane novoluní a Luna se přesune do Vodnáře v 10.43. Vyrobte si domácí limonádu – dvě lžíce jablečného octa rozmíchejte v půllitru vody a přislaďte medem.

Pondělí 31. 1.

Měsíc ubývá v Kozorohu. Dopřejte si saunu a koupele s bylinkami. Dbejte na přísun vápníku, a pokud trpíte bolestí kolen, uvařte si čaj z řebříčku, který vylouhujete.

Úterý 1. 2.

V 6.46 nastane novoluní a Luna se přesune do Vodnáře v 10.43. Vyrobte si domácí limonádu – dvě lžíce jablečného octa rozmíchejte v půllitru vody a přislaďte medem.

Čtěte také

Kliďas nebo vztekloun?

Čtěte také

Test: Řidičský styl partnera prozradí mnohé o povaze. Vzteká se či jede pomalu?

Středa 2. 2.

Měsíc se nachází ve Vodnáři. Zkuste jednoduché cvičení na křečové žíly. Každý den pět až patnáct minut pokládejte nohy na zeď. Oživíte tím tělo, mysl i ducha.

Čtvrtek 3. 2.

Luna se ve 12.00 přesouvá do znamení Ryb. Vhodná je reflexní masáž nohou, kterou samozřejmě nejlépe dostanete u odborníka. V každém případě pečujte o svá chodidla i doma. Nohy koupejte v bylinkové vodě a také kruťte prsty u nohou. Lymfa je velmi důležitá, protože odvádí odpadní látky z těla ven, pak se cítíte lépe. Proto péči o ni nezanedbávejte!

Čtěte také

Obrázek Vlasta.cz

Čtěte také

Tajemný japonský horoskop: Jste borovice, sakura nebo javorový list?

Pátek 4. 2.

Měsíc dorůstá v Rybách. Pomáhejte tělu jemnou masáží chodidel. Stlačujte body na palci a ostatních prstech, blahodárné výsledky těchto procedur se dostaví velmi brzy.

Sobota 5. 2.

Luna se přesouvá do Berana. Nejdůležitější funkcí mozku je paměť a s přibývajícím věkem se zhoršuje. Musíte ji procvičovat – studujte, luštěte křížovky a rébusy.

Čtěte také

Hledání budoucnosti nebo raději klidu v duši?

Čtěte také

Znáte indický horoskop? Zjistěte, zda jste hlava kobry nebo drahokam

Neděle 6. 2.

Měsíc se nachází ve znamení Berana. Trénujte svůj mozek, dokud je čas! Dbejte na dostatečný spánek, pohyb, meditaci, vyváženou stravu, ale i důležitý pitný režim.

Zdroj: E.M.A. Europe

Čtěte také

Horoskop může naznačit, jakou bude mít dítě povahu

Čtěte také

Vnoučata podle horoskopu: Panny nesnášejí změny, Býci jsou neústupní