Královské oslavy v plném proudu! Svět baví grimasy malých princátek

Petra Šmídová | 4. 6. 2022
Oslav se účastní tisíce lidí

Ulice Londýna dál praskají ve švech! Každý si přeje alespoň koutkem oka zahlédnout tolik obdivovanou královskou rodinu. A těm, kteří si vybojovali místo nejblíže, se to i zdařilo. V zahajovacím průvodu se totiž mezi strážemi na koních v červeném kabátku a s vysokým kloboukem objevil princ Charles, princ William a princezna Anna. A nechyběly ani děti vévody a vévodkyně z Cambridge, které se vezly v kočáře spolu s maminkou Kate a vévodkyní Camillou. Soudě dle vtipných grimas si ale pompézní oslavy zase až tak moc neužívaly. Dětská upřímnost je zkrátka kouzelná!     

Čeho je moc, toho je příliš. A na malé špunty, přestože jsou urozeného původu, tím spíš. Proto se vlastně ani není čemu divit, když se královnina pravnoučata začala po pár hodinách ve slavnostním průvodu lehce nudit. Počáteční entuziasmus, kdy osmiletý George, sedmiletá Charlotte a čtyřletý Louis nadšeně mávali příznivcům a rozdávali úsměvy, byl ten tam a princátka se neubránila útrpným výrazům.

Co s načatým víkendem? Naučte své děti lásce ke zvířatům a přírodě
Cestování

Co s načatým víkendem? Naučte své děti lásce ke zvířatům a přírodě

Nejvíce pak veřejnost rozesmála reakce čtyřletého prince, který speciálně během letecké akrobatické show předváděl nejrůznější grimasy. Dění na obloze ho ani za mák nezajímalo a pozornost upřel raději na svoji ruku. Nejdříve se do ní štípal a nakonec se do ní s chutí zakousl. Také si mačkal tváře a malíčky si roztahoval koutky úst. Celé komické vystoupení na balkóně Buckinghamského paláce završil zacpáním uší a křikem z plných plic, když do vzduchu vzlétly armádní stíhačky. Maminku Kate i samotnou panovnici jeho nepředvídatelná reakce pobavila.

Nejmladší královské dítko ale nebylo zdaleka jediné, kdo na sebe strhl pozornost. Možnosti zviditelnění během úvodu čtyřdenních bujarých oslav využila organizace Animal Rebellion, která se dosti bizarním způsobem pokusila narušit procesí vojáků. Vojenská kapela stojící v čele byla zřejmě překvapená, když se jim přímo pod nohy vrhla partička mužů bránící práva zvířat. Záměrem skupiny, kterou na místě zpacifikovala londýnská policie, bylo údajně poukázat na nečinnost koruny vůči klimatické krizi a její pokračující podporu masa, rybolovu a mlékárenství.

Kamila Špráchalová: Stárnutí znamená tloustnutí, ale sádlo je ten nejlepší botox
Rozhovory

Kamila Špráchalová: Stárnutí znamená tloustnutí, ale sádlo je ten nejlepší botox

Program oslav platinového jubilea

čtvrtek 2. června – vojenská přehlídka před Buckinghamským palácem, akrobatický přelet letadel Britského královského letectva, večerní slavnosti světel

pátek 3. června – oslavy pokračují velkou bohoslužbou 

sobota 4. června – uskuteční se derby a platinový koncert s účastí řady světových hvězd

neděle 5. června – budou se konat pouliční party po celé zemi

Zdroj: ČTK napravoumiru.afp.com vlasta.cz

Dokonalé tělo do plavek. Spočítejte si energetický příjem a bazální metabolismus
Hubnutí

Dokonalé tělo do plavek. Spočítejte si energetický příjem a bazální metabolismus

Tagy Buckinghamský palác Camilla Britská Catherine, princezna z Walesu Česká tisková kancelář Karel III. Britský Londýn Royal Air Force slavnost William, princ z Walesu