Praktická paráda na pláž: Máte doma pareo, kimono nebo tuniku?

Jitka Musilová | 23. 7. 2022
Lisca, info o ceně v obchodě
Zoot, info o ceně v obchodě
C&A, 550 Kč

Plavky už jste si určitě vybrala, ale zbývá dořešit, co si přes ně natáhnout na cestu k vodě, do baru na pláži nebo jen tak na procházku při pobřeží. Vzdušné pareo, hedvábné kimono, volná tunika nebo široké kalhoty to jistí. Přibalte si s sebou na dovolenou pár praktických kousků, které stačí přehodit přes plavky a jít ven.

Letní tunika pod zadek

Tunika je na léto skvělá. Může být s rukávy i bez, v délce těsně pod zadek nebo do půli stehen, s rozepínáním na knoflíčky nebo hlubokým véčkovým výstřihem. Nosí se tuniky z tenoučké bavlnky nebo lnu, důležité je hlavně pohodlí. Ať už vsadíte na etno styl s výšivkou a třásněmi, který s létem dokonale koresponduje, nebo zůstanete u tlumených tónů s minimem zdobení, neuděláte chybu. K tunice bez zbytečných příkras si můžete dovolit nosit typické letní šperky zdobené barevnými kamínky, navrstvené náramky a náhrdelníky a extravagantní sandálky.

Pareo na sto způsobů

Velký šátek neboli pareo je možné uvázat kolem pasu, přes ramena nebo jen tak přehodit, ale při troše šikovnosti si z něj pomocí úvazů můžete rovnou na těle „spíchnout“ šaty nebo halenku. Obzvlášť na nudistické pláži přijde pareo vhod, ačkoli je na ní oblečení zakázané, cestou ke kiosku pro zmrzlinu nebo míchaný drink si můžete pareo omotat kolem holého těla. Pareo je možné uvázat i jako turban na hlavu, což působí lehce exoticky.

Výroba krajkového spodního prádla je věda. Co rozhoduje u výběru podprsenky?
Krása

Výroba krajkového spodního prádla je věda. Co rozhoduje u výběru podprsenky?

Harémové kalhoty

Ke dvoudílným plavkám vypadají široké sukňové kalhoty bezvadně. Když si je obléknete přes plavky jednodílné, můžete v nich vyrazit i do města. Nosí se plisované látky, průsvitné se zdvojenou látkou v horních partiích, ale i šifonové, které kolem těla jen tak povlávají a odkrývají téměř vše. Kalhoty můžete nahradit dlouhou sukní a volnými šortkami nebo si přes plavky natáhnout šaty s úzkými špagetovými ramínky.

Stále více výrobců plážové módy přichází se sety oblečení, které je možné kombinovat. Plavky jednodílné i dvoudílné doplňuje ladící pareo nebo plážové šaty či tunika, vše může být vyladěno i se žabkami a pokrývkou hlavy.

ZDROJ: časopis Vlasta

Není špatného zadku, ale jen špatně padnoucích kalhot! A taky trochu cvičte
Krása

Není špatného zadku, ale jen špatně padnoucích kalhot! A taky trochu cvičte

Tagy plavky pláž Tunika