Nebojte se barev, osvěží vás

Ženy v mém okolí a v podobném věku pestré barvy nenosí. Ano, ne každý odstín sedí všem, ale zavrhnout barvy jako takové je škoda. Nikdo vás nenutí, abyste se proměnila v zářivě žlutou slunečnici, když vás v tom případě napadne přízvisko „vypelichanou“. A nemusíte obléknout vzdušné růžové šaty ve stylu „cukrová vata“. Ani není třeba vznášet se jako obří nafukovací balón v tyrkysové róbě. Stačí barvy přizpůsobit svému color typu a naturelu, zůstat u střízlivého a slušivého střihu a držet se sofistikovaných materiálů. Barvy nejlépe vyniknou právě na kouscích propracovaného, minimalistického střihu. Jestliže se i tak nehodláte vybarvit, zůstaňte u klasiky v podobě bílé, šedé, béžové a černé a intenzivní tóny ponechte doplňkům, jako jsou boty, kabelky a šperky.

Čtěte také

Obrázek Vlasta.cz

Čtěte také

Královské oslavy v plném proudu! Svět baví grimasy malých princátek

Zjistěte, jaký jste barevný typ

Pro výběr vaší nejpříhodnější barvy je klíčová barva vlasů a pleti. Jarní typ má obecně světlou pleť s broskvovým nádechem, blonďaté až světle hnědé vlasy, modré, zelené nebo oříškové oči a kůži, která se rychle opálí do červeného podtónu. Pro letní typ je typická pleť v barvě porcelánu, světlé vlasy s popelavým podtónem, růžové rty a tmavě modré či šedé oči. Dobře se opaluje a pleť často zhnědne do olivova. Podzimní typ se slonovinovou nebo broskvovou pletí, rezavými nebo kaštanovými vlasy a modrýma či zelenýma očima má sklon k tvorbě mateřských znamének a málokdy se pěkně opálí. Zimní typ má rovnoměrně světlou nebo naopak tmavou pleť, tmavé vlasy a oči v odstínech hnědé nebo tmavě šedé, výrazné červené rty a rychle se opálí do hnědého odstínu.

Čtěte také

Lenošení je zdravé

Čtěte také

Umění nicnedělání. Buďte trochu líní, prospěje to vašemu zdraví

Základní kameny

Zkuste se zařadit co nejblíže danému typu a založte svůj šatník na několika základních barvách, které vašemu typu sedí, ty pak doplňujte podle nálady a pocitu. Ale je to jen návod, v podstatě jde hlavně o to, abyste se v konkrétní barvě cítila dobře vy sama, pak vám to bude jistojistě slušet!

ZDROJ: Vlasta.cz

Čtěte také

Syndrom suchého oka

Čtěte také

Pozor na klimatizace! Mohou poškodit zrak i přivodit respirační potíže