Pět triků pro super samoopálení. Už nikdy si neuděláte šmouhy

Lucie Fendrychová | 1. 6. 2022
Univerzální krém pro všechny typy pleti, Alcina, 340 Kč
Pěna pro tvář i tělo, Astrid, 149 Kč
Tělové mléko s efektem za 6 h, Dermacol, 132 Kč

Lehký bronz na tváři a těle omlazuje. Bezpečnější než lapat sluneční paprsky je vytvořit si instantní barvu z tuby doma. A když víte, jak na to, půjde to snadno, bude vás to bavit a efekt nadchne.

1/ Nákup

Nejsnadnější je pořídit si univerzální samoopalovací krém či mléko pro všechny typy pleti, vhodné pro tvář i tělo. Především pro první pokus, kdy se hodí nevysílit se už v první fázi. Navíc namazat se umí každý, trénujeme to každý den při používání pleťových krémů a tělových mlék.

Nejbezpečnější je péče, která má takzvaný pozvolný efekt, což znamená, že se používá víckrát k dosažení žádoucího cíle. První nátěr působí přirozeně a zabrzdíte ve chvíli, kdy se vám líbí výsledek. Navíc při tomto způsob samoopalování se nejvíce ztratí nedokonalosti a také se dají při dalším použití napravit.

Nejrychlejší se jeví použití spreje, ovšem hůř se kontroluje, kam dopadl a v jakém množství. Ideální nanášení všeobecně představuje krouživý pohyb, což se při sprejování hůř dodržuje. Postřik se osvědčil při samoopalování nohou. Nezapomeňte i tenkou vrstvu spreje na kůži ještě rozetřít.

Nejpříjemnější dotek slibuje pěna. Ale také si žádá trochu zručnosti, protože se bleskurychle vstřebává a je třeba ji rychle roztírat, aby neudělala tmavší skvrny.

Zaostřeno na vrásky. Tyto tři kroky vám pomohou k omlazení
Krása

Zaostřeno na vrásky. Tyto tři kroky vám pomohou k omlazení

2/ Pomocníci

Určitě si před natíráním navlékněte jednorázové rukavice, protože suché dlaně vsáknou spoustu krému, a i když si je potom vydrhnete kartáčkem a mýdlem, tmavší odstín jim zůstane. Také hnědé půlměsíčky pod nehty nejsou žádná paráda. Pokud rukavice nechcete, alespoň si důkladně nakrémujte před akcí ruce, aby tolik nesákly a šly potom snadněji umýt.

Speciální rukavice patří mezi kosmetické vychytávky. Je to vlastně chňapka. Do dlaně nanesete krém či pěnu a sevřete ji, aby se hmota rozprostřela. Dovnitř neprosákne, takže nehrozí zabarvení.

Tvář se snadněji obarví, když si vezmete vatový tampon, namočíte ho a vyždímáte. Na něj nanesete kapku krému a budete roztírat krouživými pohyby.

Využít se dá také hit poslední doby – pěnová houbička na nanášení make-upu, tzv. blender. Namočte ho, vyždímejte, naberte na kulatý konec trochu krému a do pokožky vťukávejte, nakonec rozetřete po celé tváři, krku a do dekoltu.

Barevné lakování: Letí very peri! A jak na to, aby se lak neloupal
Krása

Barevné lakování: Letí very peri! A jak na to, aby se lak neloupal

3/ Příprava

Tady se peelingu určitě nevyhnete. Samoopalovací složka DHA totiž barví jenom povrch pokožky, a když se někde nahromadily suché buňky v silnější vrstvě, nasají místa více krému a budou tmavší. Peeling si dopřejte dva dny před samoopalováním, následujte ho důkladnou hydratací – na obličeji pleťovou maskou a krémem a na těle mlékem používaným dvakrát denně. Celých 48 hodin před dodržte zákaz trhání obočí a chloupků, protože by se na pokožce mohly udělat tmavé tečky.

4/ Nanášení

Velkým nepřítelem výsledné dokonalosti je pot. Pokud si před samoopalováním dopřejete sprchu, počkejte alespoň hodinu. Pokožku už ničím nenatírejte, především ne mlékem či krémem s olejem. Postupujte zdola nahoru. Tvář si nechte na konec, aby se pod krémem při nanášení na zbytek těla nezapotila. Roztírejte krém krouživými pohyby. Vyhněte se loktům, kolenům, zadní straně pat, nártům a hřbetům rukou, které jsou přirozeně tmavé. Nakonec namočte vatový tampon a rozmažte obrysy nakrémovaných míst kolem linie vlasů, obočí a rtů. Dále přechody kolem zmiňovaných rizikových ploch, tamponem přetřete také nárty a horní stranu prstů na nohou a hřbety a horní stranu prstů rukou. Nehtům a jejich okolí se vyhněte.

Chyby v domácím barvení vlasů? Jak se jim vyhnout a obarvit se jako profík
Krása

Chyby v domácím barvení vlasů? Jak se jim vyhnout a obarvit se jako profík

5/ Pečování

Umělé opálení vydrží 3–5 dní, podle toho, jak suchou máte pokožku. Když použijete ráno a večer tělové mléko, nebude se horní vrstva olupovat a barva si udrží sytost a rovnoměrnost. Pro sjednocení barvy se obvykle doporučuje udělat si jednou týdně peeling. Barvu obnovovat podle potřeby, je to individuální, někomu stačí týdenní repete, někdo se samoopaluje častěji.

Pozor! Na rozdíl od opálení uměle vytvořený bronz nezvyšuje odolnost pokožky před slunečními paprsky. Pokud to není na obalu, samoopalovací péče neobsahuje UV filtr.

Zdroj: www.glamourmagazine.co.uk/gallery/best-facial-tanning-products

Záchrana nehtů: Peeling, pilník, promašťování a budete zase dokonalá
Krása

Záchrana nehtů: Peeling, pilník, promašťování a budete zase dokonalá

Tagy mléko pokožka rukavice