Pilíře šatníku. Začínáme jednoduchým bílým tričkem. Mělo by být kvalitní

Jitka Musilová | 26. 3. 2021
Tričko, Festka & Chatty, info o ceně v obchodě
Tričko, C&A, 498 Kč
Tričko, C&A, 175 Kč

Dneska si většina z nás na módě zrovna dvakrát neujíždí, máme jiné starosti a „pohodlí nade vše“ je alfou a omegou covidového oblékání. I teď ale platí pravidlo, že na několika základních kouscích můžete vystavět řadu zajímavých outfitů, za které se nebudete stydět i po návratu z home office do kanceláře.

Skříň plná, téměř k prasknutí, a vy stejně nemáte co na sebe? Odmyslíme-li si, pokud to jde, za poslední rok nechtěně nabraná kila a fakt, že se do větší poloviny z oblíbených kousků nevejdeme, ve skříni určitě zbývá pár nositelných hadříků. Při výběru oblečení hraje velkou roli změna stylu života. Proč se dneska navlíkat do pouzdrových šatů, uplých džínů a projmutých halenek, když vyrážíme maximálně s košem, do obchodu nebo do lesa?

Občas ale může dojít na to, že je třeba v práci reprezentovat i za covidu. Pak nastupuje klasické dilema – co si vezmu na sebe? Takový minimalistický kousek jako bílé bavlněné tričko, které má ve skříni asi každá z nás, může situaci zachránit.

Pod zadek a ještě níž. Zkuste krycí manévry s delší vestou
Krása

Pod zadek a ještě níž. Zkuste krycí manévry s delší vestou

Bílé triko je základ

Tedy to kvalitní, kterému se hned po prvním praní nesrazí lemy, nezežmolkovatí a neztratí původní tvar. I v případě tak jednoduchého kousku, jako právě bílé triko je, stojí za to zainvestovat do kvality. Nějaký pátek by vám mělo vydržet. Určitě sáhněte po stoprocentní bavlně nebo lnu, který na pohled vypadá luxusněji než samotná bavlna. Kvalitnější kousky poznáte na první pohled. Aby bylo triko univerzální, pořiďte si aspoň jedno s klasickým kulatým nebo lodičkovým výstřihem a jedno třeba do véčka, v kostýmku sehraje tvar výstřihu zásadní roli.

Prošívané vesty: Krátké nevyšly ještě z módy. Teď ale frčí dlouhé až po kolena
Krása

Prošívané vesty: Krátké nevyšly ještě z módy. Teď ale frčí dlouhé až po kolena

Bílá je taky barva…

Její výhodou je, že vedle sebe snese všechny ostatní barvy bez výjimky. Ty tmavé rozjasní, s jasnými vytvoří atraktivní kontrast a v kombinaci s pastelovými tóny bude dokonalá. Dokonce jí sluší i tónování se světlounce béžovou, bílou kávou a smetanovou. Uvědomte si, že někdy jen trocha bílé blízko obličeje vnese do vaší tváře zdravý jas. Zvláště ženám po padesátce světlé tóny zalichotí.

Funkční oblečení: Kdy obléknout softshell a kdy potřebujete merino
Krása

Funkční oblečení: Kdy obléknout softshell a kdy potřebujete merino

Můžete ho nosit ke všemu

Bílé triko se hodí k jakémukoli oblečení a i příležitosti, jde jen o to, jak ho použijete. Perfektně se vyjímá v rozepnutém jednořadém saku zastrčené do kalhot s vyšším pasem. Sluší mu i dlouhá vesta nebo kardigan. V kombinaci s džískou nebo sportovním bomberem nemá chybu. A na jaře ho můžete nosit pod přízový svetřík do véčka nebo na knoflíky. Samotné dá vyniknout atraktivní kabelce s popruhem přes rameno, ledvince a modernímu pásku, krásně se na něm vyjímají dlouhé řetízky a masivní etno šperky. Dlouhé volné triko pod zadek můžete nosit přes legíny nebo slim džíny, ležérnost je hlavně v dnešní době namístě.

Elegance: Sukně sluší úplně všem. Vyberte si ji podle typu postavy
Krása

Elegance: Sukně sluší úplně všem. Vyberte si ji podle typu postavy