Retro zase letí. Zaplavejte si v něm taky a zkuste třeba plavky "na Bardotku"

Jitka Musilová | 21. 6. 2022
C&A, podprsenka, 398 Kč
C&A, kalhotky, 350 Kč
C&A, podprsenka, 398 Kč

Retro střihy kalhotek s vysokým pasem slaví velkolepý návrat, což kvitují hlavně ženy ve středním věku. Pamatujete si na zlatá šedesátá? Bardotka v plavkách až nad pupík vypadala božsky. Ve vlasech šátek, s pasem jako vosa, dokonalé… Takhle nějak můžete vypadat i vy, pokud si pořídíte nový trend.

Retro plavky sluší mladým dívkám i zralým ženám, lichotí postavě, zvýrazní pas a jsou mega moderní.

Vybírejte dobře

Vysoký pas má dokonalý efekt, pokud vychytáte správnou velikost. Kalhotky nesmí být příliš těsné. Ideální je sáhnout po variaci s širším lemem, bez zaškrcující gumičky, kdy vršek kalhotek tvoří vsadka z velmi pružné látky nebo povolovací pásek. Někdy bývá lem v pase nařasený nebo třeba vpředu otočený, překřížený, vzniká tak i jakási střihová ozdoba, která má praktickou funkci.

Jak opticky zúžit boky

Jestliže máte širší boky, vyberte si kalhotky s vysokým pasem a s širokými kontrastními lampasy na bocích. Nebo takové, které mají látku na bocích průsvitnou. Zafungují i podélné proužky, drobný potisk, vyšší vykrojení nohaviček. Chcete-li ubrat pár centimetrů v pase, noste plavky s širším opaskem.

Slunce, vítej, jdu se namazat! Zdravá pokožka se paprskům ubrání jen pár minut
Zdraví

Slunce, vítej, jdu se namazat! Zdravá pokožka se paprskům ubrání jen pár minut

Sukýnka na sport

Plavkové kalhotky můžou vypadat jako minisukně. Bývá našita jako volán ve spodní části plavek nebo jde o výrobek 2 v 1, kdy je sukýnka zavinovací, aby se v ní dalo pohodlně plavat a běhat. To je bezva vychytávka na plážové sporty, nemusíte být nervózní, že vykoukne něco, co nemá. Perfektní jsou také kalhotky s nohavičkami, které můžou vypadat jako cyklistické šortky. Dokonce se vyrábějí plavecké legíny v délce ke kolenům.

Střihové vychytávky

Výšku pasu si u plavkových kalhotek můžete upravovat pomocí zdrhovacích tkaniček na bocích. Chcete se dokonale opálit? Pak si boky kalhotek stáhněte, co to půjde. A na cestu do vody nebo pro občerstvení stačí tkaničky povolit a kalhotkám vrátit původní tvar. Máte-li na sobě kalhotky s nohavičkou, když si přes podprsenku přehodíte volnou podkasanou halenku, můžete vyrazit i do plážového baru.

ZDROJ: časopis Vlasta

Tagy kalhotky plavky