Její čas teprve přijde

Dříve se striktně zakazovalo nosit pod kabát jakýkoli horní díl, který by z něj mohl vykukovat. Dlouhá vesta tedy byla v zimě tabu. Dneska tohle pravidlo neplatí! Pod kratší kabát nebo bundu si můžete obléknout dlouhý svetr, tuniku nebo právě prodlouženou vestu. A až se konečně teplých svrchníků zbavíte, může se stát dlouhá vesta jedním z pilířů šatníku. Je univerzální, skryje všechno, co nemá být na první dobrou na očích, a ještě dodá oblečení potřebný šmrnc.

Čtěte také

Delší top a vyšší boty a legín se není třeba bát

Čtěte také

Legíny nejsou zdaleka jen pro mladší ročníky. Jen se je musíte naučit nosit

Nenápadně odpoutá pozornost

Vesta může být v délce těsně pod zadek, do půli stehen nebo až ke kotníkům. Frčí zapínaní na zip, na drobné knoflíky a neviditelné háčky, ale oblibě se těší o extravagantní druky. Některé vesty splývají jako kardigany a nosí se přepásané páskem, látkovou stuhou, připnuté broží nebo jen tak volně. Velkým hitem jsou hedvábné vesty ve stylu kimona, které při chůzi krásně vlají kolem těla.

Velmi působivé jsou střihy zakončené volánem nebo se z venku našitými kapsami. Vestě sluší ležérnost, koneckonců právě proto na ni nedají některé spíše korpulentnější ženy dopustit. Když si na nepříliš dokonalou postavu obléknete uplé tmavé slimky, černý rolák a přes to volnou vestu s cípy nebo vysokými rozparky z boku, budete sexy a zároveň nebude vidět jediný fald nebo zaříznutí v povolené kůži, vesta tohle všechno skryje.

Čtěte také

Kalhotový kostým

Čtěte také

V dandy stylu budete sexy, i když je vám přes padesát. Vyberte si model pro vás

Přímá úměra platí

Dlouhou vestu můžete nosit přes dlouhý svetr nebo tuniku. Perfektně vypadá oblečená přes džíny s vysokým pasem, do kterých je zasunuta košile nebo basic tričko. Velmi působivé je vyladění tón v tónu, ideálně v přírodních odstínech. I při oblékání vesty platí pravidla a jedno je zásadní: čím menší vzrůst, tím kratší vesta. Takže pokud jste zrovna dvakrát nevyrostla, na modely do půli lýtek zapomeňte, ty bohužel sluší právě vysokým ženám. Menší postava by se v délce „utopila“.

Čtěte také

Vestu si užijete v podstatě v každém ročním období

Čtěte také

Prošívané vesty: Krátké nevyšly ještě z módy. Teď ale frčí dlouhé až po kolena