Australská herečka se v minulosti několikrát potýkala s rakovinou prsu. Poprvé ji nemoc zasáhla v roce 1992, poté znovu v letech 2013 a 2017. Díky svým zkušenostem vložila veškerou energii a popularitu do veřejného boje s tímto zákeřným onemocněním. V Austrálii, kam se ve svých šesti letech s rodiči přestěhovala z rodné Británie, dokonce založila výzkumné onkologické zařízení. Nádoru se však její tělo zjevně nikdy zcela nezbavilo a filmová Sandy nemoci v 73 letech podlehla. O smrti informoval její muž John Easterling. „Dáma Olivia Newton-John zemřela dnes ráno v poklidu na svém ranči v jižní Kalifornii, obklopena rodinou a přáteli,“ píše v příspěvku, který připomíná právě hereččin třicetiletý boj s rakovinou. „Prosíme všechny, aby v tomto těžkém období respektovali soukromí rodiny,“ uvedl manžel zesnulé umělkyně. 

Čtěte také

Ženský orgasmus

Čtěte také

Nejde vám to na první dobrou? No a co! 15 mýtů a faktů o ženském orgasmu

Vzpomíná i Travolta

Její odchod hluboce zasáhl nejen rodinu a blízké, ale pochopitelně také herecké kolegy, kteří sociální sítě okamžitě zasypali vzkazy a dojemnými vzpomínkami. „Má nejdražší Olivie, díky tobě se nám všem žije mnohem lépe. Tvůj vliv byl neuvěřitelný. Mám tě moc rád,“ napsal na Instragramu John Travolta, s nímž máme Olivii navždy spojenou z muzikálového filmu Pomáda ze 70. let. Středoškolačku Sandy si zahrála ve svých 29 letech a stala se populární po celém světě.

Čtěte také

Ladislav Špaček

Čtěte také

Kufr na cesty podle Špačkovy etikety! Není to o pohodlí, ale o sebeodříkání

Byla úspěšnou country zpěvačkou

Kromě filmu se Newton-John věnovala také hudbě, v roce 1981 slavila úspěch s písní Physical ze stejnojmenné desky. Za svou hudební kariéru prodala přes 100 milionů alb a získala čtyři ceny Grammy. Od dětství milovala i country hudbu a i v tomto žánru nahrála několik alb. V roce 1974 dokonce porazila americké hvězdy country hudby Lorettu Lynn a Dolly Parton a získala ocenění pro country zpěvačku roku.

Zdroj: denik.cz ČTK

Čtěte také

Bolestivý sex

Čtěte také

Trápí vás bolestivý sex? Může za něj stres, deprese, menopauza, kojení i léky

Čtěte také

Zmrzlina

Čtěte také

Mlsat a nepřibrat? Se zmrzlinou je to možné! Zaměřte se na složení

Čtěte také

Marta Kubišová na premiéře recitálu Marta v červnu 2022

Čtěte také

Retro z Vlasty - Marta Kubišová: Nejsem žádná partyzánka ani barikádnice