Pořádek v kabelce! Konečně si ji pořádně uspořádejte a nenoste zbytečnosti

Jitka Musilová | 15. 1. 2022
Ledvinka, Witchen, 3185 Kč
Kabelka, Francesco Gattino, info o ceně v obchodě
Kabelka, Very, 2850 Kč

Znáte to – sice jste si jistá, že všechno důležité jste si do kabelky ráno ve spěchu naházela, ale když přijde na věc, kde nic, tu nic… V kabelkách nám totiž víc než kde jinde řádí šotci. A ačkoli bychom ruku do ohně daly, že ten mobil v kabelce ještě před minutou byl a klíče od auta měly své místo v postranní kapsičce, zoufalství vrcholí a důležité věci ne a ne najít. Udělejte si v kabelce pořádek!

Já osobně pár posledních let nosím menší messengery nebo velké ledvinky přes rameno a kabelkám jako takovým se vyhýbám. Prostě je mi příjemnější mít s sebou jen peněženku nebo pouhou kartu, mobil, doklady a maximálně rtěnku. Někdy si k miniaturní kabelce vezmu na záda batůžek, důležité osobní věci mám po ruce a na zádech třeba vrstvu navíc, knihu nebo čtečku. Větší kabelky, a že jich mám, se těší, až zase přijde jejich čas. Proto si v kabelce nepořádek udělat nemůžu. Ale ještě si dobře pamatuji, když se nosily velké kabely, jak neuspořádané byly jejich útroby. Přitom stačilo tak málo. Jste-li tedy milovnicí větších kabelek a jejich vnitřní systém nedáváte, nastavte si určitá pravidla a zkuste je dodržovat.

Objevte originální barvu roku 2022 a dejte jí vyniknout. Jmenuje se Very Peri
Krása

Objevte originální barvu roku 2022 a dejte jí vyniknout. Jmenuje se Very Peri

Pravidelná čistka

Denní úklid možná není třeba, ale po dvou třech dnech už si kabelka zaslouží trochu vyklidit. Stačí ji večer vysypat, vyházet všechny nepotřebné pokladní bločky, posmrkané kapesníčky a špinavé ubrousky, obaly od žvýkaček a nasbírané a do kabelky jen tak vhozené vizitky. Vysypané drobné patří do peněženky a kabelka se může zase nadechnout.

Sázka na detail! Hitem jsou zase volány, ale také krajkové límečky
Krása

Sázka na detail! Hitem jsou zase volány, ale také krajkové límečky

S kosmetikou chytře

Ideální je pořídit si miniaturní balení krému na ruce a parfém nastříkat do přenosného rozstřikovače nebo malého flakonku. Rtěnka moc místa nezabere, pudr si pořiďte v cestovním balení se zabudovaným štětečkem, stejně jde jen o nutný repas, kompletní líčení jste jistě zvládla před odchodem z domu.

Svazek klíčů

Velké přívěsky jsou krásné, ale do kabelky nepraktické. Výhodu mají spíše doma, když klíče hledáte při odchodu, velkou chlupatou růžovou kouli možná zmerčíte dřív, než podlehnete panice. Zredukujte i počet klíčů na ty, které opravdu denně používáte. Klíče od sklepní kóje nebo kolárny s sebou tahat nemusíte. Fajn jsou také malé připínací karabinky, když se je ve větší kabelce naučíte připínat třeba k zipu vnitřní kapsy, nebudete je ovíněná o půlnoci složitě lovit z kabelky.

Pončo nebo pelerína? Je to jedno, hlavně že vám bude slušet!
Krása

Pončo nebo pelerína? Je to jedno, hlavně že vám bude slušet!

Pořiďte si vnitřní rozdělovník

Tahle univerzální vsuvka do kabelky je super, můžete si v ní totiž nechat všechno podstatné a přendávat z kabelky do kabelky. Jen se samozřejmě nehodí do menších kabelek. Ale je to taková kápézetka, můžete ji mít připravenou pro rychlé sbalení, tedy i na služební cestu a podobně.

Nestárnoucí Simona Stašová (66): Módní inspiraci hledá u Italek!
Krása

Nestárnoucí Simona Stašová (66): Módní inspiraci hledá u Italek!

Tagy kabelka