Pořiďte si malou textilní kabelku. Je lehoučká a pro jarní vycházky jako dělaná

Jitka Musilová | 27. 2. 2022
Kabelka, Orsay, 549 Kč
Kabelka, Bonprix, 599 Kč
Kabelka, Bonprix, 299 Kč

Lehké látkové kabelky jsou moderní a některé i překvapivě pevné a kvalitní. Sluší jim potisky, nápisy, přívěsky a šátky omotané kolem uší nebo popruhu. Jsou lehoučké a některé se dají hodit i do pračky. Nezaberou mnoho místa ve skříni ani na věšáku, a když vás na chvilku omrzí, můžete je zavakuovat v úložném pytli a vytáhnout ve chvíli, kdy vám začnou chybět.

Originální a rozmanité textilní kabelky všech tvarů, velikostí a barev zaplnily regály obchodů a výkladních skříní. Už dávno totiž neplatí, že jediná správná kabelka je ta kožená, značková a nadčasová.

Říkáme ano kabelkám z látky

Pár originálních značkových kabelek se vyplatí mít léta po ruce, ale na běžné nošení a vystylování jarních a letních outfitů bohatě postačí textilní tašky. Jejich nespornou výhodou je poměrně snadná údržba. Většina kabelek z textilií se ošetřuje zasucha kartáčováním a čisticími spreji na textil, které je zároveň impregnují, oživí barvy a zamezí tak okamžitému zašpinění. Některé látkové kabelky je možno i prát v automatické pračce, ty dražší však rozhodně do pračky nedávejte, bývají vyztužené a mohly by ztratit svůj tvar.

Lásky nestárnou: Čeští idolové, kteří už oslavili sedmdesátku
Krása

Lásky nestárnou: Čeští idolové, kteří už oslavili sedmdesátku

Chlupaté a extravagantní

Zima je pomalu za námi a s ní končí sezona i chlupatým kabelkám. I když… Právě loni byly letním hitem miniaturní kabelky z umělé kožešiny, které sice ve spojení s letními šaty na ramínka působily poněkud bizarně, ale odvaha se cení. Uvidíme, co přinese letošní jaro a léto, zatím to na příliv chlupatých letních kabelek nevypadá.

Domácí lenošení s grácií! Oblečte si přízový komplet ve světlých odstínech
Krása

Domácí lenošení s grácií! Oblečte si přízový komplet ve světlých odstínech

Přírodní materiály

Moderní a stylové větší kabelky z juty a konopí se nosí v létě na pláž, ale mimo koupací sezonu s nimi můžete vyrazit na farmářské trhy nebo do nákupního centra. Mívají pevná kožená ucha a důležité je i zapínání. Pokud si chcete pořídit novou látkovou kabelku, zaměřte se na její vnitřní prostor. Důležitá je alespoň jedna zapínací vnitřní kapsa na doklady a telefon.

Manšestr, samet a bavlna

Velmi efektní jsou malé sametové kabelky ve stylu psaníčka, kterými ohromíte na party, ale můžete je nosit i ven. Krásně se vyjímají manšestrové messengery přes rameno a bavlněné tašky s potisky. Stylová budete tehdy, pokud vyladíte oblečení tón v tónu právě s kabelkou a kontrastní necháte pouze popruh nebo ucha.

Odvahu! I po padesátce můžete nosit koženkové kalhoty a sukně s koženým efektem
Krása

Odvahu! I po padesátce můžete nosit koženkové kalhoty a sukně s koženým efektem

Tagy kabelka oblečení pračka