Praktické bundy pro přechod mezi zimou a jarem. Vybere si každá z vás

Jitka Musilová | 16. 3. 2022
Bunda, Very, 2190 Kč
Bunda, Gant, 4999 Kč
Bunda, Bonprix, 1290 Kč

Jarní počasí je nevyzpytatelné. Ráno může být místy jinovatka, odpoledne dvacet stupňů. A večer třeba lehce sprchne. Vybrat vhodnou bundu pro aprílové počasí není jednoduché. Vsaďte na univerzální kousky z materiálu, který vás ochrání před deštěm, neprofoukne a přitom se v něm nebudete pařit.

Bundy v přechodu

To jsou ony, tzv. přechodné bundy. Ať už mezi chladnou zimou a předjařím, nebo babím létem a deštivým podzimem. Jsou praktické, víceúčelové a prima se nosí. Můžete je unosit i přes léto, často se nečekaně ochladí i v červenci. Hlavně nadcházející aprílové počasí není radno podcenit. Proto vybírejte bundu vhodnou do každého počasí.

Retro návrat: Patchwork zase vládne světu džínoviny. Líbí se vám?
Krása

Retro návrat: Patchwork zase vládne světu džínoviny. Líbí se vám?

S odepínací podšívkou

Perfektní přechodná bunda může mít odepínací podšívku. Na knoflíky, na druky, na sucháče… Když vysvitne sluníčko, jednoduše odepnete vnitřek a nebudete se v ní zbytečně potit. Pokud vás ale zastihne déšť, svršek z nepromokavého materiálu vás zachrání. Proto je důležité vybírat si jarní bundu podle toho, jak moc a kam ji hodláte nosit. Některé univerzální kousky se hodí i do města, ty více outdoorové využívejte na túry.

Buďte vidět

Veselé a pestré barvy k jaru neodmyslitelně patří. Stejně tak i zajímavé potisky a neotřelé kombinace. Fádnosti už definitivně odzvonilo a tentam jsou doby, kdy byla jarní šusťákovka tmavě modrá a odvaz představoval červený lampas. Nebojte se obléknout proužky, puntíky a kostku, ale i čmáranice nebo nesourodé barevné fleky, originalita se cení. Z barev pofrčí žlutá, zelená a všechny tóny oranžové, ale i růžová, fialová nebo korálová. Pro umírněnější z vás jsou v nabídce lehce pudrové tóny a bílá klasika.

Velkolepý návrat velkých kabelek! Na jaře se s nimi roztrhne pytel
Krása

Velkolepý návrat velkých kabelek! Na jaře se s nimi roztrhne pytel

Větrovky a parky do města

Na procházky přírodou se hodí tenká větrovka s prodlouženým zadním dílem a odnímatelnou kapucí, se stahováním v pase a na rukávech. Kapuci lze v případě potřeby zastrčit do stojáčku se zipem. Vrací se oblíbené městské parky, velmi praktické bundy s délkou pod zadek. Stále přetrvává obliba zemitých odstínů v čele s khaki, ale na rozdíl od předchozích let se nosí parky širší, s rovným nebo i bomberovým střihem. Tyhle bundy vám siluetu nevytvoří, ale o to zas až tolik nejde. Horkou novinkou jsou lehoučké parky se šusťákovým efektem.

Sexy střihy po padesátce? Nebojte se jich a odhalte ramena nebo ukažte výstřih
Krása

Sexy střihy po padesátce? Nebojte se jich a odhalte ramena nebo ukažte výstřih

Tagy bunda