Pretty Woman slaví 55. narozeniny: Tak šel čas s Julií Roberts

Lucie Fendrychová | 28. 10. 2022
Film Jíst, meditovat, milovat: Julii je 43 let
Film Svátek matek: Julie oslavila padesátiny
Letošní dárek k 55: Vstupenka do ráje

Pohádkový příběh o Popelce, která ač chudá získá lásku bohatého prince, se dočkal mnoha filmových zpracování. Od kreslené romantiky až po moderní verze. Jeden snímek však naprosto porazil rekordy v návštěvnosti kin – Pretty Woman. Ze dne na den také proslavil dívku s nádherným úsměvem a kudrnatou hřívou. Stala se superhvězdou a odstartovala kariéru snů. Přinesla jí miliony fanoušků a dolarů. Také pár skandálů, bez kterých se to v Hollywoodu neobejde.

Zdroj: Youtube

Dětství Julie Roberts také připomíná jednu pohádku – O ošklivém kačátku. Na škole se jí děti smály, protože měla malou hlavu, velkou pusu a tlusté brýle. Snila o tom, že se stane veterinářkou a bude léčit zvířata. Jenže když vyrostla, ozvala se genetika a umělecké sklony po mamince, příležitostné herečce.

Po ukončení střední školy se se staršími sourozenci vypravila do New Yorku studovat herectví. Vydělávala si prodáváním bot a občas jako modelka. Vyzkoušela si první role, za její oficiální start se pokládá film Mystic Pizza z roku 1988. Už o rok později zazářila ve filmu Ocelové magnólie a hned ulovila nominaci na Oscara. Kdybyste si snímek chtěli pustit, všimněte si herce Dylana McDermotta, tehdy byli zasnoubeni.

Další scénář, který Julii nabídli, se jí zdál příliš drsný a realistický. Proslýchá se, že původní verze filmu Pretty Woman ani neměla happy end! Není divu, mapoval těžký život sexuálních pracovnic. Herečka na něj kývla ze sympatií k režisérovi Garrymu Marshallovi. Mezitím se změnila nahrávací společnost a mezi hlavními hrdiny to tak jiskřilo, že se drama proměnilo v romantickou komedii. A kasovní trhák.

Jenovéfa Boková: Dnešní doba je neskutečně narcistická
Rozhovory

Jenovéfa Boková: Dnešní doba je neskutečně narcistická

Hvězdné období

Julia se přes noc stala super hvězdou. Pronásledovali ji novináři, fotili, zpovídali. V té době trochu koketovala s alkoholem a drogami, pro štíhlost jí dokonce přisuzovali poruchu příjmu potravy. Léčila se prací a při natáčení Hráčů se smrtí také náklonností herce Kiefera Sutherlanda. Zbláznil se do ní, opustil ženu a děti. Hned se k Julii nastěhoval, zasnoubili se.

Jenže happy end se nekonal, protože zjistila, že snoubenec ji podvádí se striptérkou. Bránil se slovy, že u ní hledal vášeň, kterou prý Julie příliš neoplývá. Oplatila mu to tím, že utekla s jeho nejlepším přítelem Jasonem Patricem do Irska. Tentokrát se svatbě postavila do cesty partnerova slabost pro pití piva. Diváci byli k Julii milejší a poctivě chodili na její filmy. Třeba na Noci s nepřítelem, Zemřít mladý, Hook, Případ Pelikán.

Retro z Vlasty - František Filipovský a dopis k narozeninám od Louise de Funèse
Rozhovory

Retro z Vlasty - František Filipovský a dopis k narozeninám od Louise de Funèse

Rodinný ranč

Když se Julia poprvé vdávala, bylo jí 25, ženichovi o deset víc a znali se pár týdnů. Lidé říkali, že si kráska vzala zvíře, protože country zpěvák Lyle Lovett moc půvabu nepobral. Ale navzdory tomu, že se herečka plánovala usadit a mít děti, to nevyšlo. Snubní prsten nosila pouhých 21 měsíců. Smutek zaháněla po boku slavných kolegů z branže, bulvár ji pároval se jmény jako Ethan Hawke, Richard Gere, Matthew Perry… Na druhou svatbu si počkala do roku 2003. S kameramanem Danielem Moderem přišly i vytoužené děti, mají tři.

Ona nestárne

Na rodinném ranči v Novém Mexiku našla místo také soška Oscara, kterou filmoví akademici ocenili Juliin výkon ve filmu Erin Brockovich. Skutečný příběh sekretářky, která bojuje za spravedlnost, jí sedl. Ale možná máte raději Notting Hill, Svatbu mého nejlepšího přítele, Dannyho parťáky, Jíst, meditovat, milovat. Julia hraje naplno a zdá se, že nestárne. Pořád má krásný úsměv a zářivé oči jako Vivian z Pretty Woman. V nejnovějším filmu Vstupenka do ráje by jí 55. narozeniny, které slaví 28. října, nikdo nehádal.

Zdroj: Vlasta.cz, https://www.smoothradio.com/news/entertainment/pretty-woman-facts-julia-roberts-richard-gere/, https://screenrant.com/pretty-woman-original-ending-darker-julia-roberts/, https://www.csfd.cz/tvurce/4-julia-roberts/biografie/, https://zivotopis.osobnosti.cz/julia-roberts.php, youtube.com

Barbora Bočková z Případů 1. oddělení: Čekala jsem na policejní výcvik
Rozhovory

Barbora Bočková z Případů 1. oddělení: Čekala jsem na policejní výcvik

Retro z Vlasty - Petra Janů: S auty nekamarádím, spletla jsem si brzdu s plynem
Rozhovory

Retro z Vlasty - Petra Janů: S auty nekamarádím, spletla jsem si brzdu s plynem

Michaela Tomešová: Nepotrpím si na velká gesta
Rozhovory

Michaela Tomešová: Nepotrpím si na velká gesta

Tagy Ethan Hawk film herec Hollywood Julia Robertsová Matthew Perry Oscar Popelka Pretty Woman Richard Gere