Pukrle pro královnu, rasismus a smutný princ Harry. Meghan se vysmívá

Soňa Cervanová | 10. 12. 2022

Harry a Meghan se rozhodli jít s kůží na trh. Britský princ a jeho manželka, kteří před dvěma lety opustili Spojené království kvůli tlaku médií i koruny na americkou herečku, si ale svým dokumentem zatím příliš nepomohli. Ačkoli se za každou cenu snaží popsat ty nejhorší ústrky, kterých se jim od Britů dostalo, v prvních třech dílech padali kostlivci především z Meghaniny americké skříně. A to nás čekají ještě tři díly.

Člověk nemusí být fanda britské královské rodiny, tamních tradic, upjatosti a jasných protokolem daných pravidel, přesto by se jim nemusel vysmívat, zvlášť pokud si vzal někoho z nejtěsnějšího okolí zesnulé královny Alžběty II. Jenže přesně to se děje v jednom z dílů nového dokumentárního seriálu Harry a Meghan, který měl ve čtvrtek premiéru na Netflixu.

Zdroj: Youtube

„Představte si takové restaurace, co si hrají na středověk,“ popisuje v jedné scéně Meghan Markle své první setkání s babičkou svého tehdejšího přítele, prince Harryho. Vzpomíná, jak se jí Harry v autě zeptal, jestli umí pukrle, což považovala za vtip. Zasmála se a nebrala to příliš vážně. Nicméně ženy se v přítomnosti panovníka musejí uklonit, tak velí královská tradice a podřídit se jí musela i americká herečka původem z Los Angeles.

V dokumentu, v němž britsko-americký pár představuje svůj pohled na život za zdmi královského paláce a vysvětluje nutný odchod do zámoří, pak Meghan v sedě na gauči předvede posměšné pukrle, že se i vedle sedící Harry ošije.

Kvíz z pohádky Tři oříšky pro Popelku. Otestujte se, jak dobře ji znáte
Cestování

Kvíz z pohádky Tři oříšky pro Popelku. Otestujte se, jak dobře ji znáte

Není to poprvé a naposledy, kdy Meghan Markle popisuje povinnosti, na které si „nelze zvyknout“. Kupříkladu když komentuje rozhovor, který se odehrál v den oficiálního zasnoubení mladého páru na podzim 2017. Takový ten klasický - snoubenci sedí vedle sebe, ukazují prsten – Harry popisuje, že hlavní diamant je z Botswany, kam pár odjel v prvních okamžicích svého zamilování na týden do divočiny, a další dva kamínky ze šperků jeho matky, Lady Diany, což Meghan popíše jako „velmi pečlivě připravenou reality show“. Zmiňuje také určitý odstup a chlad, který cítila z Harryho bratra Williama a jeho ženy Kate, při němž si uvědomila, že „někteří lidé se zkrátka neradi objímají“.

Jedničkářka z ulice

Meghan naopak zevrubně popisuje své dětství, školní úspěchy – vždy byla jedničkářka – i lásku k divadlu a televizi, kterou získala i díky svému otci Thomasi Markleovi, hlavnímu osvětlovači řady televizních seriálů včetně Ženatý se závazky. Ten v prvních třech dílech nevystupuje, ostatně rodiny spolu příliš nevycházejí od svatby Harryho a Meghan v roce 2018, kdy její otec údajně prodával zinscenované fotky bulváru a nakonec na svatbu ani nejel kvůli nemoci. A nebyl sám.

Netflixový dokument: Jak Harry potkal Meghy. Zamilovaný princ a šokovaná Meghan
Příběhy

Netflixový dokument: Jak Harry potkal Meghy. Zamilovaný princ a šokovaná Meghan

Svatby se nezúčastnila ani Samantha, nevlastní sestra Meghan, která o princově budoucí ženě poskytla řadu hanlivých rozhovorů pro bulvár. V dokumentu naopak vystupuje Samanthina dcera, jež se naopak nevídá se svou matkou, ale tíhne k Meghan. No, ale hoď kamenem, kdo nemá komplikované vztahy v rodině.

Trochu smutné je, že Harry cítí za všechny tyto pošramocené vztahy svou zodpovědnost. Kdo cítí k Harrymu, dříve nejoblíbenějšímu členu britské královské rodiny, sympatie, bude je cítit i po shlédnutí prvních tří dílů z plánovaných šesti. Zbývající tři díly budou mít premiéru příští čtvrtek. Někteří si znovu uvědomí, jak jej v raném věku zasáhl tvrdý rozvod jeho rodičů - nynějšího britského krále Karla III. s princeznou Dianou, a jak se dodnes nevyrovnal s matčinou smrtí. Právě nekonečný hon bulvárních novinářů vedl ke skonu 36leté princezny lidských srdcí, jak se Dianě přezdívalo. I proto je pochopitelný nenávistný vztah Harryho k bulváru a snaha chránit svou rodinu.

Zda si ale Meghan Markle, byť profesionální herečka, získá díky tomuto dokumentu více sympatizantů, je vzhledem k její vlastní prezentaci otázka.

Nová Vlasta se Zuzanou Kajnarovou a tématem o gruntování
Příběhy

Nová Vlasta se Zuzanou Kajnarovou a tématem o gruntování

Otázka rasy a původu 

Britové se velmi obávali, že dokument bude propírat rasovou otázku – Meghan pochází ze smíšeného manželství, její matka je Afroameričanka. Od druhého dílu je možné sledovat netflixovský exkurz do dějin britského impéria pro především americké diváky, jehož ústředním motivem je vytěžení bohatství kolonií ve prospěch Velké Británie a podoby otroctví.

Rasa je také jedním z hlavních důvodů Harryho kritiky. Když mu ostatní členové rodiny říkali, že i jejich partneři si museli projít něčím podobným, kontruje, že v případě Meghan je to jiné právě kvůli jejímu původu. 

Tvůrci dokumentu rovněž připomněli skandál jedné z příbuzných královské rodiny, která si na vánoční večírek v roce 2017, jehož se zúčastnila i Meghan Markle, vzala brož s mouřenínem. 

Zdroj: Vlasta.cz, Netflix

Meghan Markle a princezna Diana by byly nejlepší kamarádky, tvrdí expertka
Vztahy

Meghan Markle a princezna Diana by byly nejlepší kamarádky, tvrdí expertka

Dechberoucí video. Před 41 lety si princezna Diana a princ Charles řekli „ano“
Příběhy

Dechberoucí video. Před 41 lety si princezna Diana a princ Charles řekli „ano“

Lady Diana se konečně objeví v oblíbeném netflixovém seriálu. Kdo ji bude hrát?
Příběhy

Lady Diana se konečně objeví v oblíbeném netflixovém seriálu. Kdo ji bude hrát?

Tagy Alžběta II. Britská královská rodina herec Meghan, vévodkyně ze Sussexu Netflix princ Harry, vévoda ze Sussexu Princezna Diana rodina Velká Británie vztah