Modré linky jsou po letech zase v kurzu! Noste je jako princezna Diana

Andrea Machajdíková | 28. 9. 2021

Od smrti princezny Diany sice uplynulo téměř pětadvacet let, ale stále patří mezi ikony, které inspirují hned v několika oblastech. V mírumilovné povaze, ale i osobitém módním stylu a rozhodně také v líčení.

Jedním z typických znaků princeznina vzhledu byly modré linky, které nosila několik let. Zajímavé bylo, že si je většinou malovala jen dovnitř na spodní víčka. Do doby, než se o její make-up začala starat světoznámá vizážistka Mary Greenwellová, která pravidelně líčila také hvězdy jako Naomi Campbell nebo Victorii Beckham. Odbornice Dianě poradila, že by měla divoké modré linky vyměnit za méně nápadné a zaměřit se spíše na horní víčka. K líčení pak princezna nejčastěji využívala béžové nebo hnědé oční linky, které jí údajně více zvýraznily oči než ty modré.


Diana ovšem byla na blankytně modré linky natolik zvyklá, že se i přes rady zkušené make-up artistky k těm modrým občas vrátila. A protože ráda experimentovala, občas je doplnila o výraznou tvářenku nebo rtěnku. Zkrátka i princezna chtěla ochutnat alespoň špetku z divokých osmdesátek i na úkor porušení přísných královských pravidel. Na významné společenské události ale modré linky nosit přestala.

Čaputová opět oslnila dokonalým modelem. Čím to, že jí to vždycky sluší?
Krása

Čaputová opět oslnila dokonalým modelem. Čím to, že jí to vždycky sluší?

Modré linky podle Diany


A jak tedy nosit modré linky v roce 2021? Klidně stejně jako lady Diana jen na spodních víčkách. Ale klidně i na horních. Záleží, jak se budete cítit. K modrým linkám přidejte trochu transparentního make-upu na sjednocení, jemně poprašte líčka osvědčenou tvářenkou, přidejte bronzer a řasenku. A je to! Kdybyste se chtěla odvázat, přidejte ještě perleťové stíny, černé linky a rtěnku v růžovém odstínu. Takový look ale nenoste přes den, spíše na večírek.

Svět se mění, účes Saskie Burešové ne. Tajemství? Postupné sestříhání a foukaná
Krása

Svět se mění, účes Saskie Burešové ne. Tajemství? Postupné sestříhání a foukaná

Kdo si s líčením rád hraje, může kombinovat i různé modré odstíny. Tmavší modrou na horní víčko, světlejší na dolní. Nebo světlejší do vnitřní strany oka a tmavší zase na tu vnější. Volba konkrétních tónů je na vás. Ale pokud trendu modrých linek podlehnete, určitě si jich pořiďte hned několik. A pamatujte, že úplně nejlépe bude vypadat odstín, který je co nejpodobnější barvě vašich očí.


Tip: Oblíbený make-up princezny Diany můžeme sledovat pod drobnohledem ve čtvrté řadě celosvětově populárního seriálu Koruna, kde mladou Dianu ztvárňuje krásná herečka Emma Corrinová.

Retro osmdesátky: Vycpaná ramena, vosí pasy, plísňáče, mrkváče a aerobik
Krása

Retro osmdesátky: Vycpaná ramena, vosí pasy, plísňáče, mrkváče a aerobik

Tagy kosmetika Naomi Campbellová Princezna Diana Victoria Beckhamová