Široké barevné spektrum a oversized saka

Diana ráda experimentovala s barvami. Nebála se výrazných barevných obleků, pro které v té době chodila především k tradiční britské návrhářce Catherine Walker. Milovala neotřelé kombinace a pojem color blocking, dnes tolik populární, jí v devadesátkách nebyl cizí. V Dianině šatníku nechyběla ani dnes tak oblíbená oversized saka, ke kterým nosila široké plátěné kalhoty nebo skládané sukně.

Čtěte také

Václav Neckář s bratrem Janem

Čtěte také

Retro z Vlasty - Václav Neckář: Spíš než sebe si poslechnu konkurenci

Holka z kolejí

Ráda se oblékala v univerzitním stylu, její kombinace oversized mikin s nápisem Harvard a cyklistických šortek byla proslulá. Outfit většinou doladila bílými vyššími ponožkami a teniskami na surovce. Moment, kdy se na veřejnosti objevila v zelené baseballové bundě amerického týmu Philadelphia Eagles, se zapsal do módní historie britské monarchie.

Volnočasová romantika

Když se nevydala směrem sportovní módy, ráda nosila halenky s nabíranými rukávy, květované nebo puntíkované šaty a plisované sukně. Outfit vytvořený z bílého topu s balonovými rukávy s černým vzorem v kombinaci s bílou sukní a černým páskem je proslulý, stejně tak i nevšední kombinace modré halenky zastrčené do květované pouzdrové sukně, kterou si princezna oblékla na návštěvu nemocnice Queen's Medicial Center v Nottinghamu, kde si princ Charles léčil zlomenou ruku.

Čtěte také

Olivia Newton John a John Travolta

Čtěte také

Nezapomenutelná Olivia Newton-John. Sandy z Pomády už si s Dannym nezatančí

Humanitární mise

Luxusní kabelky od Diora a lodičky Jimmy Choo uměla bravurně zkombinovat s na pohled obyčejnými košilemi a sportovními kalhotami, když zrovna mířila do posilovny nebo se účastnila humanitární mise. Její safari styl dodnes obdivují módní fanynky na celém světě, postupem času se její volnočasové outfity staly stejně vlivnými jako ty slavnostní.

Královnu provokovala nejen v džínách 

Je-li něco, čím královnu mohla kromě vysokých podpatků a výrazně nalakovaných nehtů vytočit, byly to jistě Dianiny tolik oblíbené džíny. Měla jich desítky, od těch elegantních do zvonu přes overaly až po chlapecké lacláče. I když se džíny dokázaly vyšvihnout z mundúru pro dělníky na stylový kousek, který nechybí v žádném šatníku, u dvora pro ně pochopení nemají. Ovšem Lady Di moc dobře věděla, co džínám nejvíce sluší, i proto k nim nejčastěji oblékala jednoduchou bílou košili a hnědý kožený pásek a mokasíny.

Zdroj: www.vlasta.cz Wikipedia.cz, Profimedia.cz

Čtěte také

Ladislav Špaček

Čtěte také

Kufr na cesty podle Špačkovy etikety! Není to o pohodlí, ale o sebeodříkání

Čtěte také

Slavný tanec princezny Diany a Johna Travolty

Čtěte také

Princezna Diana. Zatančila si s Travoltou, šaty poslala dál a zlobila královnu

Čtěte také

Rodinné vztahy jsou někdy složité

Čtěte také

Už tě chápu, mami. Nechtěla jsem ti ničit štěstí