Přísná módní pravidla v královské rodině: Žádné džíny a barevné nehty!

Andrea Machajdíková | 27. 10. 2021

Někdo fandí Kate, jiný je zase tým Meghan a dalšímu královská rodina třeba vůbec není po chuti. Ať už to máte tak či onak, musíte ale uznat, že si rozhodně nežijí jako v pohádce od Disneyho. Mimo jiné musí také dodržovat přísný dress code, jehož porušení by mohlo velmi rozzlobit samotnou královnu, která je velmi zásadová. 

Dokážete si to představit? Chcete jít ven, natáhnout jen džíny, tričko a tenisky, ale nemůžete? Za to, alespoň podle nás, nestojí ani život na zámku. Co všechno musí členové britské královské rodiny dodržovat? A věděli jste, že pravidla platí i pro děti?

Tváří spodního prádla po padesátce? Pro topmodelky z devadesátek žádný problém
Krása

Tváří spodního prádla po padesátce? Pro topmodelky z devadesátek žádný problém

Klobouky

Mít širokou sbírku klobouků a fascinátorů je povinnost. Sama královna Alžběta II. je miluje, a tak zrovna na toto pravidlo obzvláště dbá. Všimněte si, že pokaždé, když se vévodkyně Kate nebo manželka prince Charlese Camilla zúčastní nějaké významné společenské události, mají klobouk. Stejně tak to vždy dělala i Meghan, než se s princem Harrym zřekli královských výhod i povinností. Ano, i Meghan, která ráda dávala najevo, že si nenechá od rodiny svého chotě poroučet, nosila klobouky.

Džíny

Džíny jsou pro nás naprosto běžný kousek, který nosíme dnes a denně. Ale pro členy královské rodiny jsou tabu. Podle královské etikety mezi neformální oblečení pro denní nošení patří pohodlné šaty v délce minimálně těsně pod kolena nebo kalhoty se sakem či propínacím svetříkem. Pro muže jsou to pak plátěné kalhoty s košilí, polo tričkem či blejzr. Ale i vzorná vévodkyně Kate už párkrát polevila a na neformální událost, velmi často sportovní, džíny párkrát oblékla.

Naučte se dělat culík jako Jennifer Lopez (52). Omládnete jako ona
Krása

Naučte se dělat culík jako Jennifer Lopez (52). Omládnete jako ona

Šortky

I když venku není teplo, princ George a princ Louise mají na sobě plátěné kraťasy doplněné podkolenkami. Je to proto, že v Anglii dlouhé kalhoty u malých chlapců vždy značily maloměšťáctví, kdežto šortky vyšší třídu. Nošení plátěných kraťasů i na významné společenské události, jako jsou třeba svatby, mají ale i jiný význam. Odlišují chlapce od mužů. Zhruba do 8 let nejsou zkrátka chlapci hodni dlouhých nohavic.

Slavné ženy, kterým byste padesátku nehádali ani náhodou. Inspirujte se u nich
Krása

Slavné ženy, kterým byste padesátku nehádali ani náhodou. Inspirujte se u nich

Lak na nehty

Nosíte ráda nadčasový červený lak na nehty? Pak buďte ráda, že nepatříte do královské rodiny, protože tam byste měla utrum. Všimněte si někdy, že královna, Camilla i vévodkyně Kate nikdy nemají barevně nalakované nehty. Povolený je transparentní lak anebo velmi decentní nude odstíny. Meghan si jednou troufla na černý lak a bylo z toho opravdové pozdvižení. Možná už ale tehdy tajně plánovala Megxit (název inspirovaný brexitem).

Džínovina vás omladí. Takové propínací šaty vám bude závidět i vnučka
Krása

Džínovina vás omladí. Takové propínací šaty vám bude závidět i vnučka

Tagy Alžběta II. brexit Catherine, vévodkyně z Cambridge džíny královská rodina Meghan, vévodkyně ze Sussexu nehty princ Harry, vévoda ze Sussexu Walt Disney