První sluneční paprsky nás šimrají na nose s jasnou výzvou: ukliďte usedlé bezbarvé kousky hluboko do skříní, za chvilku jsem tady s plnou parádou. A pokud si na zářivé barvy od hlavy až k patě netroufáte, zůstaňte u svých umírněných tónů, ale rozsviťte outfit žlutými doplňky. V jásavé jarní kombinaci se svítivou oranžovou nebo zlatavou působí žlutá velmi optimisticky.

Čtěte také

Bílá je barva jara a léta. Jak ji nosit?

Čtěte také

Bílá je skrytá královna barev. Stvořená je nejen pro jaro. Inspirujte se

Přizpůsobte barevný odstín pleti

Žlutá je jedna z nejobtížnějších barev a má velkou škálu odstínů. Pokud zvolíte špatný odstín, může tzv. „vytáhnout“ barvu z vašeho obličeje. Odstín žluté by měl odpovídat tónu pleti – studený ke studenému, teplý k teplému. A přímo před zrcadlem je třeba zjistit, zda vypadáte lépe v jasných nebo měkkých tlumených barvách. Pokud má vaše pleť teplý odstín, volte zlatavě nebo banánově žlutou. Studené odstíny pleti zase skvěle ladí s citronově žlutou.

Čtěte také

Mikinové šaty, Fler.cz, 2890 Kč

Čtěte také

Mikina jako šaty, šaty jako mikina. Sportovní móda pro ženy nad padesát

Dáte přednost banánové nebo medové?

Pokud vám sluší zlatá barva, zřejmě budete intuitivně vybírat z teplých odstínů žluté. Medově žlutá je teplá, tlumená barva s nádechem do oranžova a hodí se pro podzimní typ. V banánově žluté je více bílé, proto je jasnější a sluší takzvaným jarním typům. Citronově žlutá barva má modrý podtón a je vhodná pro zimní typy, je to jasná a studená barva. Pastelová žlutá je také studená barva, ale tlumená, sluší hlavně zimním a letním typům a výborně ladí s ledovou blond hřívou.

Čtěte také

Žehlit puky? Budete opravdu elegantní

Čtěte také

Návrat ke klasice. Kalhoty se sámky a puky jsou ve hře

S čím kombinovat neonky

Neonově žlutá je velmi extravagantní a je možné ji bez skrupulí kombinovat s jinými neonovými nebo výrazně sytými barvami, jako je růžová, tyrkysová a mentolová. Velmi neotřelá a elegantní je v kombinaci s tlumenými barvami, jako je šedá, lahvově zelená a petrolejová. Pokud nechcete, aby byla žlutá moc výrazná, kombinujte ji s bílou. To je dobrý způsob, jak žlutou nejprve vyzkoušet, jestli se v ní budete cítit dobře. Zvolte jeden kousek oblečení, který bude mít vzor v kombinaci žluté a bílé.

Čtěte také

Růžový kostým, s.Oliver

Čtěte také

Pusťte jaro do šatníku: Pastelky se hlásí o slovo a v módě zase bude růžová