Výhodou pojistek domácnosti je jejich poměrně nízká cena při současném vysokém plnění. Laicky řečeno se tak dá říci, že za pár stovek korun měsíčně bude váš majetek pojištěn klidně na milionové hodnoty, a to se rozhodně vyplatí.

Pojištění domu a bytu

Pokud vlastníte rodinný dům, můžete si svoji nemovitost pojistit, a to i v případě, že ještě není dokončena. Pojištění se vztahuje například i na rozestavěný dům. Typicky kryje škody živelnými pohromami a výší odpovídá i požadavkům na případný hypoteční úvěr. Pojištění se vztahuje například na podlahy, zdi, stropy, ale také na doplňkové objekty, jako je garáž, plot, kůlna atd. Pojištění pokryje například škody způsobené přímým úderem blesku, sesuvem půdy, zřícením skal nebo zeminy, poškozením kvůli tíze sněhu nebo námrazy, pádem stromů, stožárů nebo jiných věcí, ale také působením kouře, nárazem dopravního prostředku a další. Podobně funguje pojištění domácnosti, které přijde vhod například v případě, že vás vytopí soused.

Pojištění domácnosti

Velmi oblíbeným je pojištění domácnosti. Když váš byt vykradou nebo věci ve vaší domácnosti poškodí přírodní živly, vyplatí vám pojišťovna peníze, za které si obstaráte nové vybavení domácnosti.

Pojistí vám i věci uschované mimo vaši domácnost, například v kočárkárně, sklepě, ale i například věci ve skříňce ve vašem fitness centru. Pojištěné máte i osobní věci, včetně oblečení, elektroniky nebo sportovních potřeb. Dále se pojištění vztahuje i na odcizení uzamčeného kola.

Doplňková pojištění

K základnímu pojištění je možné sjednat za drobný poplatek také řadu doplňkových pojištění, typicky pojištění běžné odpovědnosti, kterou i pojišťovny zcela bez servítek označují jako pojištění na blbost. Kryje újmu na zdraví a majetku cizí osoby, ale také náklady nutné k vaší právní ochraně. Doporučit lze i pojištění z vlastnictví nemovitosti. Pojištění odpovědnosti vyplývající z vlastnictví nemovitosti se vám hodí například, když ze střechy spadne námraza na cizí auto.

Asistence, které se hodí

Pojištění neznamená jen krytí případných škod, ale u dobrých pojišťoven také řadu asistenčních služeb, které v nenadálé situaci rozhodně oceníme. Může se jednat například o asistenci při zabouchnutých dveřích, rozbitém vodovodním potrubí, ale také třeba IT konzultace. Pojišťovna za vás vyřeší ale i takové nestandardní věci jako likvidaci sršního hnízda. Zprostředkuje také zásah elektrikáře, topenáře, sklenáře nebo plynaře.

Víte, co je to indexace?

Víte, co je to indexace?

Jedná se o takzvanou valorizaci pojistné částky. Pojišťovna vám bude aktualizovat pojistnou částku a pojistné v závislosti na vývoji spotřebitelských cen, služeb a zboží. V případě vzniku škody vám pak nehrozí, že by vám snížila výplatu pojistného z důvodu nesprávně stanovené výše pojistné částky.