Pro krásu se musí trpět, říkaly babičky. Proč je to úplná blbost?

Alena Němečková | 25. 10. 2021

Pro krásu se musí trpět. Patřím ke generaci, které se tohle úplně nesmyslné heslo vrylo do hlavy tak, že si jeho absurditu odmítá připustit.Kdybych měla sestavit žebříček nejnepříjemnějších situací, kterým jsem se vystavila jen proto, abych vypadala lépe, na prvním místě by byla moje léčba akné. 

Asi proto, že jsem dospěle vypadala už ve dvanácti letech, bylo třeba demonstrovat reálný věk stavem pleti. Možnosti, jak s akné bojovat, ale byly v 80. letech v Československy omezené. Prý ho zhoršuje čokoláda, říkaly holky, tu jsem já ale vůbec nejedla. Jmenovala jsem tedy sebe samu náčelnicí kmene Osypusepočemkoliv a uprosila mámu, aby mě vzala do Ústavu lékařské kosmetiky.

Alena Němečková o připokakaném sebevědomí, kvůli kterému sotva dýchala
Příběhy

Alena Němečková o připokakaném sebevědomí, kvůli kterému sotva dýchala

Hlavní léčebná složka přípravku, který mi zde naordinovali, obsahovala síru. Vzpomeňte si na hodiny chemie a hned budete mít jasnější představu, jak moc prima to bylo.

Druhé místo bych ráda věnovala epilátoru. Kvůli hladkým nohám jsem na prahu dospělosti podlehla dojmu, že jen s epilátorem budou hladké doopravdy. Byl to jeden z prvních typů, který k nám dorazil. Na bolest, kterou provázelo pomalé vytrhávání chloupku za chloupkem kovovou pružinkou, se zapomenout nedá. Ať žije žiletka, dí moje dospělé já.

Hana Halfarová o tom, jak mizí kouzlo vykání a proč nám může chybět
Příběhy

Hana Halfarová o tom, jak mizí kouzlo vykání a proč nám může chybět

Třetí příčka náleží všem nepřírodním materiálům v textilním průmyslu, zejména těm se stahovacím efektem. Ano, jsem šťastná, že existují a že díky nim moje silueta drží tvar. Oděvní návrháři si konečně všimli, že stahovačky vycházejí z potřeby stahovat, a nikoliv půlit. Moderní prádlo nekončí v pase, ale pod hrudníkem. Stejně jako korzet, který se k lepšímu tvaru figury používá stovky let.

Zdá se vám velebení korzetu mimo? Moderní stahovačky jej jen připomínají, vosí pas s ním ve velikosti XL stejně nevykouzlíte, tím pádem utrpení, které v něm zažívaly ženy v historii, zůstanete ušetřeny.

Jaké jsou dnešní babičky? Umí pěstovat marihuanu nebo mají slepice jako Klusovi?
Příběhy

Jaké jsou dnešní babičky? Umí pěstovat marihuanu nebo mají slepice jako Klusovi?