Nebojte, není babičkovský. Správný propínací svetr vás rozsvítí a ubere kila

Jitka Musilová | 12. 10. 2021
Svetr, Primark, 450 Kč
Svetr, Very, 790 Kč
Svetr, Joe Brown, 1360 Kč

Přírodní tóny působí sofistikovaně, o tom žádná, ale v barvách zase budete mít šmrnc. Nebojte se experimentů, i když máte pár kilo nadváhu. Huňaté svetry s plastickým vzorem a v nepřehlédnutelných tónech můžete fikaně vrstvit na minimalistické kousky a pohrát si tak s proporcemi.

Zkrácené rukávy

Vrstvení napomáhají různé, často netradiční délky rukávů. Letos frčí propínací svetry, ze kterých vám budou záměrně vykukovat manžety košil, prodloužené rukávy bavlněných roláků nebo třeba volánové rukávy volnějších tunik a topů. Když si rukávy, které končí v půlce předloktí, ležérně vyhrnete až po lokty, dáte vzniknout uvolněnému outfitu, který nebude mít chybu. Takhle upravený propínací svetr můžete obléknout i přes pouzdrové šaty nebo třeba k volným šatům over size střihu, které končí těsně u kotníků.

Tváří spodního prádla po padesátce? Pro topmodelky z devadesátek žádný problém
Krása

Tváří spodního prádla po padesátce? Pro topmodelky z devadesátek žádný problém

Pruhy a bloky

Retro kousky, které nám na širokých jehlicích pletly prababičky, slaví velkolepý návrat. Nosí se různě široké vyplétané pruhy, ale i čtverce a kosočtverce v kontrastních barvách nebo naopak tón v tónu, ale opticky oddělené copánky nebo jiným plastickým vzorem. Takový dobový svetr noste klidně k roztrhaným džínám nebo teplákovým kalhotám, důležité je vybrat si ty správné moderní a stylové doplňky, které retro vizáž trochu vyšperkují.

Výrazné knoflíky, háčky a spony

Zapínání hraje důležitou roli. Kontrastní a pokud možno co největší knoflíky bodují, ale nosí se i svetry s háčky ukrytými zevnitř nebo sponami, které můžete libovolně kombinovat. Do módy se vrací také dřevěné brože, stuhy a zkrácené zipy.

Zmizel vám pas? Naučte se ho zvýraznit pomocí pásku jako Diane Keaton
Krása

Zmizel vám pas? Naučte se ho zvýraznit pomocí pásku jako Diane Keaton

Naducané rukávy a podkasání do rantlu

Čím nabíranější rukávy, tím lepší! Schovají kdeco a přitom vypadají fakt efektně. Oblíbené jsou i volnější svetry do pasu, které jsou podkasané a tím pádem zamaskují břicho, přitom jejich široký rantl ubere pár centimetrů na bocích. Pleteniny obecně vám hrají do karet, neboť jsou pružné a dá se s nimi skvěle pracovat.

Vévodkyně Kate umí nosit šaty! Co se od ní naučit? Nebojte se ceny, není vysoká
Krása

Vévodkyně Kate umí nosit šaty! Co se od ní naučit? Nebojte se ceny, není vysoká

Tagy svetr