Bizáry plastické chirurgie

Bizáry české plastické chirurgie: popel zesnulého psa do prsu i muž s implantáty

Náročné zaměstnání si žádá nečekané situace. A pokud se navíc jedná o práci s lidmi, platí to dvojnásob. Se vskutku úsměvnými příhodami z dlouholeté praxe se podělili čtyři přední čeští plastičtí chirurgové, kteří měli co do činění s dobře myšlenými, avšak nereálnými, představami svých klientů.    

Plastické operace a estetické zákroky se většinou vnímají jako marnivost a zbytečná touha po dokonalosti. Pokud to navíc s úpravami vzhledu někdo přežene a začne se vymykat přirozenosti, v našich očích může působit poněkud zvláštně. Tím spíš, pokud se jedná o muže. S osobitým klientem, který přitahoval zraky okolí, kamkoli vešel, se setkal MUDr. Libor Kment. „Kdysi za mnou přišel chlapík, vysokoškolsky vzdělaný, s rodinou a dětmi. Jeho problém byl, že si kvůli svému koníčku nechal voperovat prsní implantáty. Nosil rád dámské spodní prádlo a chtěl mít takříkajíc plnější dekolt,“ vysvětluje.  S věkem musel ale stále častěji docházet na různá vyšetření a kdekoliv se u doktora svlékl, seběhlo se na něj podívat celé oddělení. "Implantáty jsme mu proto na jeho žádost úspěšně odoperovali a myslím, že mu to dost zlepšilo kvalitu života,“ míní plastický chirurg.

Tu ostatně lékaři v tomto oboru zlepšují často, například když ženám po karcinomu prsu provádí rekonstrukci. "Jedna pacientka se mi po pár letech například ozvala s tím, že se vdala. Prý na tom mám zásluhu i já, protože bez nového prsu by nikdy neměla sebedůvěru začít vztah. Což je velmi smutné, ale o to raději jsem, že jsme jí pomohli,“ vzpomíná pro změnu MUDr. Ondřej Měšťák.

Čtěte také

Ukázal, jaký doopravdy je

Čtěte také

Láska? Tyranizoval syna, ze mě dělal služku a zkusil zmanipulovat mé rodiče

Popel zesnulého mazlíčka navždy u srdce

To jeho otec MUDr. Jan Měšťák, který se věnuje plastické chirurgii na soukromé klinice i ve veřejných zařízeních stejně jako jeho syn, zavzpomínal na jednu velmi bizarní prosbu. „Jednou mi do emailové schránky přišel zvláštní dotaz, email byl ale podepsaný, takže to klientka myslela opravdu vážně. Plánovala augmentaci poprsí a nedávno jí zemřel pes Andy. Chtěla do levého implantátu, tedy nad srdce, dostat jeho popel. Aby ho prý měla navždy u sebe. Zákrok jsme samozřejmě odmítli,“ popisuje zkušený chirurg, jenž za svou dlouholetou praxi stihl nasbírat zkušenosti všude po světě. Pro další z podivných klientek však nemusel daleko. „Kdysi za mnou přišla na konzultaci sedmdesátiletá paní. Byla to bezdomovkyně z Příkop, kterou jsem často potkával cestou na kliniku, která v ulici sídlí. Prosila mě, abych jí odoperoval obličej. Chtěla vypadat mladší, protože se chtěla vdávat,“ vypráví s úsměvem.

Čtěte také

Motivační citáty

Čtěte také

Jste na dně? Tady je TOP 30 motivačních citátů, které vás nakopnou

 Sex se svolením lékaře

Plastický chirurg ale často funguje i jako sexuální poradce. S odlehčenější historkou, kdy pro mnohé klienty neexistuje pracovní doba, se pak podělil také MUDr. Karel Urban. „Opakovaně mi přišla zpráva – obvykle kolem půlnoci – zda pacientce pár dní po operaci udělím souhlas se sexem. Dovedu si představit, jak s partnerem netrpělivě čekali u displeje, co jim odpovím. Většinou se v těchto případech snažím být empatický a skoro vždy souhlas dám, i když s určitými omezeními,“ směje se.

Čtěte také

Toxiny v úklidových přípravcích jsou nebezpečné pro zvířata

Čtěte také

Milovníci zvířat, pozor! Tyto čističe nikdy nepoužívejte v blízkosti mazlíčků

"Jé, dobrý den, pane doktore! Mohl byste na mě jen tak v rychlosti kouknout...?"

A co teprve žádost potenciálních pacientů o konzultaci kdekoli a kdykoli! Lékaři tak vyšetřovali na hodně neobvyklých místech, třeba i na toaletách. Zatímco Jana Měšťáka si kdosi odchytl ve sportovním středisku Univerzity Karlovy v Dobronicích před WC, Ondřej Měšťák pro změnu využil koupelnu u nich doma. Libor Kment pak prováděl konzultaci nového poprsí například na sjezdovce nebo na pláži, povislá oční víčka pak vyšetřoval v autobuse.

Zdroj: vlasta.cz esthe-plastika.cz

Čtěte také

Psí oči

Čtěte také

Pejskaři, pozor! 9 lidských potravin, které jsou pro psy prudce jedovaté

Čtěte také

Bolestivý sex

Čtěte také

Trápí vás bolestivý sex? Může za něj stres, deprese, menopauza, kojení i léky

Čtěte také

Plastická operace prsou

Čtěte také

Plastické operace a estetické zákroky jako marnivost? Pozor, můžou i pomáhat!

Chůze je dobrá pro hubnutí

10 tisíc kroků není záruka hubnutí! kolik energie spálíte, když chodíte pěšky?

Poslední roky se pro mnoho lidí stalo mantrou, aby ušli deset tisíc kroků denně. Nejí to špatný výkon, ale bohužel vůbec nemusí zaručit, že člověk zhubne. Jak tedy chodit, aby se to podařilo?

Počet kilojoulů, které tělo spálí při chůzi, závisí na řadě faktorů, včetně velikosti těla a rychlosti chůze. Dá se to ukázat i na oněch deseti tisících krocích. Ačkoliv je člověk ujde, nezhubne, pokud je to jeho obvyklá denní dávka, kterou navíc ujde v ne moc závratném tempu – organismus je na tuto zátěž zvyklý a dávno jí přizpůsobil své spalování. ¨

Nezhubnete, ani když těch deset tisíc kroků na rozdíl od minulosti ujdete, ale příliš pomalu. A nezhubnete ani tehdy, když s deseti tisíci kroky na fitness náramku vůbec nebudete řešit, kolik a čeho sníte.  Pak se nemůžete divit, že tělo přebytečnou energii uloží do tukových zásob.

Čtěte také

Spisovatelka Růžena Svobodová byla citově rozháraná a nesnášel sex.

Čtěte také

Lásky z historie: Česká spisovatelka nesnášela sex, jiné ženy a žila ve třech

Tempo je zásadní

Chůze sama o sobě je přitom perfektním způsob, jak si udržet váhu nebo dokonce zhubnout, protože se hodí skoro pro každého, a navíc je levná. Navíc nebývá problém zařadit ji do vaší denní rutiny. Důležité je, abyste chodili rychle – když každý všední den například cestou z práce urazíte půl hodin v ostrém tempu, je z toho 150 minut týdně, a to už by se mohlo pozitivně projevit. Někdy se doporučuje chodit alespoň 45 minut v kuse, aby se tělo dostalo do módu spalování tuků. Na druhou stranu není nutné chodit úplně denně.

Jak zvolit správné tempo?

„Podle stavu kondice volte tempo tak, abyste při chůzi mohli s mírnými obtížemi ještě konverzovat. Snažte se chodit po měkčím povrchu, jako jsou lesní a polní cesty či trávník, hřiště a podobně, kupte si dobré boty. Při chůzi spálíte cca od 850 do 3000 kilojoulů za hodinu podle rychlosti chůze, náročnosti terénu a své váhy,“ vyčísluje Iva Málková ze sdružení Stop obezitě a klade důraz na to, aby si člověk postupně prodlužoval trasy, po kterých chodí.

Pokud chcete, aby vaše chůze byla efektivnější, co se spálené energie týče, zkuste nordic walking neboli chůzi se speciální holemi. Pozor, jde o trochu jiné hole, než jsou trekové, odlišný je hlavně styl chůze, liší se tvar rukojeti.

Zatímco trekové hole především pomáhají jako opora v náročnějším terénu a při dlouhých přechodech, nordic walking trochu připomíná pohyb na běžkách. Zapojuje 90 procent svalů v těle a člověk tak spálí skoro o polovinu více energie než běžnou chůzí, aniž by tolik trpěla kolena a další velké klouby.

Čtěte také

Cvičení ve vyšším věku vyžaduje často profesionála

Čtěte také

Bylo vám už 50 let a chcete sportovat? Pozor, cvičení po padesátce se mění

Prospívá i psychice

Pravidelná chůze rychlým tempem může mít mnoho zdravotních výhod, například tyto:

  • snížení krevního tlaku
  • snížení vysokého cholesterolu
  • snížení rizika rozvoje cukrovky
  • snížení rizika rozvoje srdečních chorob
  • posilování kostí a svalů
  • zlepšení kondice

Kromě přínosů pro fyzické zdraví může chůze prospět také duševnímu zdraví. Výzkum zjistil, že fyzická aktivita může být prospěšná pro zmírnění projevů úzkostí a deprese, jak ukazuje například tato studie.

 

ZDROJ: https://www.medicalnewstoday.com/articles/325323

Čtěte také

Květák nadýmá

Čtěte také

Proč by ženy po 50 neměly jíst květák nebo brokolici? Není to jen o hormonech

Čtěte také

Potraviny pro zdravý mozek

Čtěte také

Jezte chytře! 8 potravin pro zdravý mozek, paměť i jako prevence Alzheimera

Čtěte také

Stres může odstartovat nemoc

Čtěte také

Stres, artritida nebo vyhoření: Proti zátěži v organismu můžete bojovat přírodou