Dovolená na kolech: zažijte adrenalin v největší rakouské cyklistické oblasti

Petra Šmídová | 5. 5. 2022
Pokud vás unaví cyklotoulky, můžete vyrazit třeba na piknik.
Milovníci adrenalinu se zde rozhodně nudit nebudou.
Na břehu jezera si užijete odpočinek s rodinou.

Už dávno se nemusíte na kole prohánět jen v českých luzích a hájích. Pokud jste vášnivými cyklisty a rádi byste svou letošní dovolenou strávili v sedle, vyrazte za adrenalinem do Alp. Na více než 80 kilometrů tras se sedmi vrcholy a devíti lanovkami láká rakouský region Saalfelden Leogang, který je u českých bikerů čím dál populárnější.

Saalfelden Leogang leží pouhých 70 kilometrů jihozápadně od Salcburku a je vůbec největší rakouskou cyklistickou oblastí. Své návštěvníky se každoročně snaží překvapit něčím novým. Letos si vyhledávaný alpský region společně se sousedními středisky Saalbach, Hinterglemm a Fieberbrunn připravil společnou cyklo jízdenku, s níž se svezete na více než osmdesáti kilometrech tratí a stezek, sedmi alpských vrcholech a devíti různých lanovkách. Že si snad na jízdu v terénu netroufáte? A co takhle začít něčím snadným? Nachází se zde cyklotrasy všech druhů i náročností – od jednoduchých, krátkých a rovinatých tras vhodných pro začátečníky až po náročné horské stezky pro pokročilé i profesionální jezdce.

Lunární kalendář: Ve čtvrtek buďte aktivní, v pátek pečujte o svůj dekolt
Horoskopy

Lunární kalendář: Ve čtvrtek buďte aktivní, v pátek pečujte o svůj dekolt

Hlavně na pohodu

Síť cyklistických tratí se region snaží neustále rozšiřovat tak, aby si na své přišel každý. Při výstavbě navíc klade velký důraz na udržitelnost. „Nepoužíváme žádné stroje, vše budujeme vlastníma rukama s respektem k životnímu prostředí,“ upozorňuje Michael Madreiter, spolumajitel resortu Puradies a člen sdružení Mountain bike holidays, který lokalitu dokonale zná, a je tudíž schopen poradit, kam vyrazit a co zažít. „Zajišťujeme cyklotúry s průvodcem i půjčení kol a e-biků. Právě ty jsou vhodné pro jedince, kteří se chtějí kochat přírodou a nemají velké sportovní ambice,“ míní Madreiter. Na elektrokole totiž člověk bez problémů zvládne i celodenní výlet, přičemž baterku si v případě nouze může dobít na horských chatách. Tam si nejen odpočine, ale především ochutná regionální speciality. Díky spojení příjemného s užitečným se tak z výletu stane nevšední sportovně-kulinářský zážitek.

Když si chcete zařádit

Pro ty, kteří si naopak chtějí dát do těla a dopřát si hrstku adrenalinu, je tu Epic Bikepark Leogang, tepající srdce cyklistického regionu, který loni oslavil 20. narozeniny. Od roku 2010 se zde konají světové poháry ve sjezdu a letos bude hostit vrcholnou soutěž UCI Mountainbike Double World Cup. Množství zábavy a vzrušení tady však najdete i vy. A ani nutně nemusíte být cykloprofíci! Na Riders Playground, což je ideální místo pro přípravu na traily v horách, mohou trénovat začátečníci všech věkových kategorií.

Zdroj: www.puradies.com

Last minute: Hubnutí do léta na poslední chvíli
Hubnutí

Last minute: Hubnutí do léta na poslední chvíli

Tagy adrenalin Alpy Salzburg