Milujeme pohodlí

Pamatujete si ještě na dlouhá neforemná saka s vycpávkami a dvouřadým zapínáním? Není to tak dávno, tak dvě tři sezony zpátky, kdy slavila velkolepý návrat do dámských šatníků. Nosily se i podobně střižené přízové kardigany a maxi svetry přes hlavu, ústředním pojítkem byly právě vycpávky a over size střih. Dneska si over size užíváme v rámci covid krize a s ní spojeným home office, ale většinou bez vycpaných ramen, jde hlavně o pohodlí. Vycpávky nacházejí uplatnění spíše u střihově propracovanějších modelů. Kabáty, saka a blejzry, košile a blůzky, ale třeba i džínové bundy nebo strečové topy mají zvýrazněná ramena.

Čtěte také

Pohodlné, sportovní boty jsou vhodné i ve chvíli, kdy už máte nějaké potíže s chodidly

Čtěte také

Milujete sneakersky? Poradíme, s čím je kombinovat do práce i na procházku

Komu sluší?

Máte-li silnější spodek, tedy širší boky a větší zadek, zvýrazněná ramena proporčně vybalancují postavu. Stejně tak pomůžou v případě, že máte příliš subtilní vršek a potřebujete to nějak dohnat. Sluší i chlapeckým figurám, když opticky rozšíříte ramena, spodku přidáte na objemu třeba kolovou sukní a pas zvýrazníte širokou stuhou, bude z vás rázem sexy ženská.

Čtěte také

Šněrovací boty

Čtěte také

Pohorky do města? Dříve módní faux pas, dneska pohodlný hit

Vytuněná ramena

Ramena ovšem nezvýrazňují jen vycpávky. Objem jim dodají třeba volány, klidně v několika vrstvách pod sebou. Nebo třeba v rozdílných délkách i strukturách. Fungují také širší sámky nebo objemné řasení, zdvojený střih nebo jinak zajímavě řešená konstrukce. Perfektní jsou také tzv. motýlí rukávy, kdy je krátký rukáv zkrácený a jeho ramenní část vypolstrovaná, takže trčí do prostoru. Efektu širokých ramen docílíte také nařasením horního švu rukávu, ať už pomocí tunýlku s tkaničkou, nebo třeba žabičkovým prošitím.

Čtěte také

Stylistické fígle 50+

Čtěte také

Povolené břicho: Jak si vybrat správný top a vygumovat faldy perfektním modelem