Rolák nesmí kousat, škrtit ani stahovat. Když to vychytáte, budete ho milovat

Jitka Musilová | 15. 12. 2021
Rolák, Cotton, 950 Kč
Rolák, Dancing, 1190 Kč
Rolák, Hope, 3350 Kč

Rolák není pro každého, silnější dámy se v něm prý potí, někdo má zase pocit, že má díky roláku stažené hrdlo. Ale není rolák jako rolák. Patříte-li mezi „přiškrcené“, zvolte volnější a spadlý, spíše dekorativní střih a vybírejte z materiálů, které jsou pokožce příjemné.

„Rolákománie“ se mi vyhýbá celý život. Když už, tak vezmu na milost funkční rolák jako outdoorovou mezivrstvu, který je samozřejmě z materiálu, který neškrtí, nekouše, je lehoučký a pokožce příjemný.

Spadlý a ohrnutý

Když už dojde na svetr, tak snad jedině ten se spadlým, ohrnutým, ale mohutným rolákem, jenž působí extravagantně a v zimě pod kabátem supluje šálu nebo nákrčník. Také mě baví takové ty „rolákokapuce“ na mikinách. Když si kapuci přetáhnete přes zátylek, vepředu vznikne ochranný štít. Mikina s kapucí s rolákem je hodně cool, ležérní a přitom do plískanic a větru ryze praktická.

Dagmar Havlová (68): Inspirujte se elegantním šatníkem bývalé první dámy
Krása

Dagmar Havlová (68): Inspirujte se elegantním šatníkem bývalé první dámy

Na zip nebo na knoflíky

Letošním velkým hitem jsou roláky z počesané bavlny, sametu nebo fleesu, které mají vpředu nebo z boku zapínání na zip nebo na knoflíky. Vypadají trochu jako polotriko bez límečku a místo toho s vyšším stojáčkem. Nosí se podzimní tlumené barvy, jako je kakaová, tmavě vínová, khaki a lahvově zelená a volnější rovné střihy pod zadek. K takovému roláku si můžete obléknout volnější přízové kalhoty, tepláky do gumy a s manžetou, ale klidně i pouzdrovou sukni a kozačky na podpatku.

Vybírejte kabát podle střihu. Schválně, který bude nejvíc slušet právě vám
Krása

Vybírejte kabát podle střihu. Schválně, který bude nejvíc slušet právě vám

Zkrácené rukávy

Další novinkou jsou huňatější roláky v pestrých barvách a hlavně s širokými, nicméně zkrácenými rukávy, ideálně do půlky předloktí. Pod takový svetr je nutné obléknout nátělník s dlouhým rukávem, který bude efektně vykukovat. Slušet vám bude i halenka s manžetovými rukávy a v prodloužené délce, přes kterou si takový rolák natáhnete.

Vesta s rolákem

Nosí se také rolákové vesty se spadlými rameny, buď hladké, nebo s výrazným vyplétáním, třeba copánky nebo plastickými pruhy. Pod vestou zafungují úpletové projmuté šaty po kotníky, strečové tričko a džíny nebo třeba tolik oblíbený overal.

Čepici s bambulí se nebojte nasadit i v padesáti. Nebo ji vyměňte za debilku
Krása

Čepici s bambulí se nebojte nasadit i v padesáti. Nebo ji vyměňte za debilku

Na co nesmíme zapomenout?

Na šaty s rolákem. Těch je v nabídce obchodů celá řada, stačí si jen vybrat. Střih je vysloveně na vás, můžete se obléknout do varianty střižené pod prsy, pokud se v takových šatech cítíte dobře, není co řešit. Jen dámy s objemnějším hrudníkem by měly dát pozor a volit spíše splývavé šaty, neboť rolák sám o sobě poutá na horní partie. Nebo si přes šaty s rolákem přehoďte dlouhou vestu, ta zakryje vše potřebné a roláku dá vyniknout.

Je čas pořídit si úpletové šaty. Nebojte se, kila vám určitě nepřidají!
Krása

Je čas pořídit si úpletové šaty. Nebojte se, kila vám určitě nepřidají!

Tagy šaty vesta