Všechny vinohrady někomu patří a nenajdete moc vinařů, které by těšilo, že se jim budou zástupy turistů producírovat po vinici. I proto jsou rozhledny skvělou možností, jak na vinice nahlédnout z výšky jako na celek a nedílnou součást krajiny. Díky rozhlednám si můžete udělat obrázek o velikosti jednotlivých vinohradů a lépe si i představit, kolik se za každou lahví vína skrývá tvrdé dřiny. Rozhledny navíc doplňují informační tabule, kde se dozvíte mnoho zajímavého o kraji, který jste právě navštívili, právě z pohledu vinařů.

Čtěte také

Týrání ženy

Čtěte také

Násilnický partner mi udělal z dcery alkoholika. Měla jsem ho zabít

Na jaké rozhledny tedy určitě vystoupat?

Rozhledna Slunečná

Tato rozhledna se nachází poblíž jedné z nejznámějších vinařských obcí na jižní Moravě, Velkých Pavlovic. Nese krásný název Slunečná a stojí asi kilometr východně od obce mezi vinohrady v nadmořské výšce 225 m. Neobvyklá architektura vytváří optický klam, kdy se zdá, že je rozhledna nakloněná. Z výšky necelých 19 m jsou vidět třeba Velké Bílovice, Hodonín nebo Bořetice. K rozhledně se dá pohodlně dojít z Velkých Pavlovic nebo se zde můžete zastavit cestou po cyklostezce Modré Hory, ale jde k ní dojet i autem. Vedle rozhledny se nachází malé občerstvení, kde můžete ochutnat vína místních vinařů, chvíli posedět a odpočinout si před další cestou a poznáváním krás jižní Moravy.

Čtěte také

Bizáry plastické chirurgie

Čtěte také

Bizáry české plastické chirurgie: Popel zesnulého psa do prsu i muž s implantáty

Stezka nad vinohrady

Na Břeclavsku najdeme i další zajímavou rozhlednu, která ale nemá podobu běžné rozhledny. Poblíž vinařské obce Kobylí vznikla v roce 2018 unikátní Stezka nad vinohrady. Nachází se východně od obce na kopci Kobylí vrch. Inspirovala se podobným typem rozhleden, tzv. stezkami korunami stromů na Šumavě nebo v Krkonoších. Je postavena v nadmořské výšce 334 m a je z ní okouzlující výhled do všech světových stran. Vyhlídka má tvar kruhové rampy a díky nakloněné rovině, která nahrazuje schody, je jako jedna z mála rozhleden v republice bezbariérová. Na podlaze je vybavena informačním systémem, který návštěvníkům pomáhá zorientovat se v prostoru a představuje společenské události spojené s obcí a její historické milníky. Při dobré viditelnosti je z ní kromě okolních vinic a vinohradů vidět třeba i impozantní Pálava.

Čtěte také

Sexuální turistika

Čtěte také

Sexuální turistika je trend! Češky se beach boyům v cizině samy nabízejí

Rozhledna Maják

Mezi vinařskými obcemi Zaječí, Přítluky a Rakvice, na Přítlucké hoře, se ve výšce 292 m n. m. tyčí rozhledna Maják. Pokud vyšlápnete 108 schodů, otevře se vám nádherný výhled na Pálavu s nejvyšším vrcholem Děvín, Novomlýnské nádrže, Lednicko-valtický areál, pásmo Bílých Karpat i na sousední Rakousko. Rozhledna je 28 m vysoká, má dřevěnou konstrukci a točité kovové schodiště. Podmanivá je pak záplava okolních vinic, v nichž je příhodně umístěna.

Rozhledna U Křížku

U vinařské obce Drnholec a opět mezi vinicemi, konkrétně ve viniční trati U Křížku, byla v červnu 2012 otevřena nová 11 m vysoká rozhledna s vyhlídkovou plošinou ve výšce 9,9 m. Z rozhledny je směrem na jih vidět lužní les Drnholecký luh, rakouské hrady Falkenstein a Staatz, hraniční kopec Langewarte a obec Wildendürnbach s areálem vinařských sklepů na kopci Galgenberg. Směrem na východ pak leží centrum Drnholce v pozadí s masivem Pálavy a také krásné místo, kde se Dyje vlévá do horní Novomlýnské nádrže.

Čtěte také

Snímek Giny Lollobrigidy z 80. let minulého stolet v hotelu Martinez v Cannes ve Francii

Čtěte také

Gina Lollobrigida bude v 95 kandidovat do Senátu! Přijde vám to normální?

Radošov

Na Slovácku, přesněji nedaleko Veselí nad Moravou, se nachází další rozhledna, která je zvláštní svojí podobou. Má tvar poháru na víno, takže mezi vinohrady výborně zapadá a inspiruje k dalšímu programu. Stojí na vrchu Radošov (242 m n. m.) a z 15 m vysoko umístěného vyhlídkového ochozu je vidět třeba Dolnomoravský úval nebo část Bílých Karpat. Leží na turistické cyklostezce, takže se u ní můžete pohodlně zastavit při cestách po Moravě.

Zdroj: vlasta.cz Vinařský fond vinazmoravyvinazcech.cz

Čtěte také

Bavte  se módou

Čtěte také

Hledání stylu je dřina! V 50 se vykašlete na platformy, mini a výstřih po pupík

Čtěte také

Láska nezná hranic

Čtěte také

Máma si našla v šedesáti o 10 let mladšího partnera. Našla jsem v něm podvodníka

Čtěte také

Sezóna pigmentových skvrn ještě nekončí! Krémy s UV filtrem nezahazujte

Čtěte také

Sezóna pigmentových skvrn ještě nekončí. Vše, co o nich potřebujete vědět