Ruce jako ze škatulky: Peeling, maska a fígl na záděry

Lucie Fendrychová | 11. 11. 2022
Krém na ruce, Botanico, 99 Kč, Oveckarna.cz
Náhradní náplň tekutého mýdla, Dermacol, 500 ml/89 Kč
Odlakovač 3v1, Dermacol, 59 Kč

Krásné ruce a upravené nehty jsou vizitkou každé z nás. Vylepšete proto své návyky, zabojujte se zlozvyky a přiberte i něco nového. Vaše, věčně namáhané, upracované ruce si péči určitě zaslouží! Uvidíte, že výsledky budou znát už během několika dní.   

1. Očista

Doba nás naučila mýt si ruce opravdu často. Abyste vodou neoplachovaly také půvab a pohodu, vybírejte mýdla s pečujícími složkami, která pomáhají obnovit ochrannou vrstvu na povrchu, předcházejí vysušování a loupání pokožky. Spotřebu vyvážíte tím, že se poohlédnete po náhradních baleních tekutých mýdel, která šetří přírodu i peněženku. Pro pobyt mimo vodní zdroje se hodí neoplachovací gely, schválně je to slovo v množném čísle, vyplatí se koupit jich několik, aby byl vždy nějaký po ruce. Velmi příjemné je klasické mytí kostkou mýdla, především pro přesušenou pokožku. Poohlédnout se můžete například po mýdlech s přídavkem termální lázeňské vody se sírou, která zklidňují a mají antibakteriální účinek. Péči pak dodávají obsažené přírodní oleje.

Svatomartinská husa podle Filipa Sajlera: Křupavá kůrka i červené zelí s jablkem
Recepty

Svatomartinská husa podle Filipa Sajlera: Křupavá kůrka i červené zelí s jablkem

2. Ochrana

Každé umytí naruší přirozenou ochrannou vrstvu pokožky rukou a trvá několik hodin, než se kompletně obnoví. Během té doby hůř snáší útoky okolí, které jí kradou mladý vzhled. Když si po ranní hygieně do ještě vlhkých rukou vmasírujete oříšek tělového mléka s intenzivní péčí urey a panthenolu, bude pokožka vyživená a ochráněná. Na nepěkné pigmentové skvrny, které se tvoří na hřbetech rukou, platí dvojitý zásah – krém redukující nadbytek barvy a současně chránící před sluníčkem, které je způsobuje. Specialista na omlazení rukou přidá ještě hydrataci a obnovu kolagenu.

3. Broušení

Peeling vykouzlí ruce jako nové. Na rozdíl od toho, když máte obrušovat tělo od pat ke krku, je zvládnutí plochy rukou hravé a rychlé. Využijte tělový peeling, ale ruce před akcí nenamáčejte, aby byl efekt ráznější. Naneste hrudku jako lískový ořech na hřbety a třením o sebe rozetřete. Potom si ruce promasírujte. Věnujte pozornost i nehtům a okolí. Nechte působit ještě pár minut, aby se vstřebaly pečující látky, kterými je peeling doplněn, a nakonec opláchněte vlažnou vodou.

Co jste nevěděli o Arabele: Nagyová měla roli díky nemoci, Šafránková dabovala
Příběhy

Co jste nevěděli o Arabele: Nagyová měla roli díky nemoci, Šafránková dabovala

4. Krémování

Co zabírá jako motivace

Vůně krému: mandle, vanilka, karamel nebo třeba santalové dřevo

Jistota hebkosti: kombinace kozího mléka a medu

Nádherné balení: tuba s originálním designem

5. Maska

Povolejte do služby univerzální krém, nějaký doma určitě máte. Co třeba modrá kulatá krabička, která už jede druhou stovku své existence?

Vykouzlete krásné a hebké ruce!

Sedněte si k oblíbenému seriálu s krémem, dvěma igeliťáky a froťákem. Ruce krémem obalte, až budou pěkně bílé. Strčte do sáčků, ručník přeložte, aby udělal kapsu, tu si dejte na kolena a do tepla zasuňte ruce. Hodina sledování děje je pro krásu rukou parádní.

Tip: jako v salonu

Tenhle způsob je okoukaný z nehtového studia, kde hýčkají ruce horkou parafinovou lázní. Vypůjčte si nápad a ruce v igelitových sáčcích místo do ručníku ponořte do umyvadla s horkou vodou, jak to vydržíte. Asi bude nutné sáčky nahoře zagumičkovat, aby se nesrolovaly. Počkejte, až voda zchladne.

Strašák jménem cukrovka. Jak se jí vyhnout a co prozradí, že už ji máte
Zdraví

Strašák jménem cukrovka. Jak se jí vyhnout a co prozradí, že už ji máte

6. Nehty

Krásné nehty a upravená okolní kůžička k dokonalosti rukou patří. Skvělou službu poskytnou rostlinné oleje. Před nanášením si ruce umyjte teplou vodou, neuškodí ani peeling. Když se přemůžete a ošetříte si ruce jednou týdně, už za měsíc budou viditelné výsledky. Vylepší se vzhled, ale také růst nehtů.

7. Krášlení

Ideálním závěrem je barevný lak. Před nanášením sjednoťte délku nehtů, i když jste si pěstovaly dlouhé a je vám líto, že se zlomil jen jeden, nepůsobí to hezky, když jsou prsty jako olámané plaňky ve starém plotě. K jejich lepšímu růstu přispějte šetrným odlakovačem, který příliš nevysušuje ani při častém používání.

Zkušenějším malířkám, které lakování baví, se pakvyplatí investice do domácí UV lampy. V cestovní variantě ji pořídíte v zajímavé ceně a také má vychytané nabíjení, které se dá vyřešit přes USB konektor.

Zdroj: časopis Vlasta

Pletenou vestu nosí módní ikony. S outfitem dokáže divy
Krása

Pletenou vestu nosí módní ikony. S outfitem dokáže divy

Gruzie: Víno, folklor, architektura a chačapuri. Svět, který budete chtít zažít
Cestování

Gruzie: Víno, folklor, architektura a chačapuri. Svět, který budete chtít zažít

Skromný Keanu Reeves: Bohatství nosí v sobě. To, co má na účtu, posílá jiným
Příběhy

Skromný Keanu Reeves: Bohatství nosí v sobě. To, co má na účtu, posílá jiným

Tagy mýdlo nehty pokožka