Šály a plédy mohou být hrubě pletené, tkané, přízové nebo vlněné. Nosí se jednoduché jednobarevné pašmíny, ale i vzorované kousky. Hitem jsou plédy s třásněmi a střapečky nebo třeba plédy lemované volány nebo s krajkou. Výběr barvy je samozřejmě na vás a už vůbec není třeba ladit šálu s kabelkou nebo botami, frčí právě kontrasty. Máte chuť omotat si šálu kolem krku, vytvořit z ní kapuci nebo ji použít jako pléd? Nic není nemožné.

A jak klasický šál nosit?

Nejjednodušší způsob uvázání šály zná asi každý. Šálu si jednou obtočte kolem krku, zepředu dozadu a zase dopředu. Konce šály nechte volně viset podél těla, pokud jsou příliš dlouhé, svažte je do uzlu.

Čtěte také

Mikinové šaty, Fler.cz, 2890 Kč

Čtěte také

Mikina jako šaty, šaty jako mikina. Sportovní móda pro ženy nad padesát

Po francouzsku

Evropský neboli pařížský uzel je oblíbený u žen i mužů. Je jednoduchý, vypadá velmi dobře a hlavně dokonale zahřeje. Šálu přeložte na půl a položte kolem krku. Konce protáhněte smyčkou, která vznikla v místě přehnutí šátku, a trošku utáhněte.

Ze čtverce trojúhelník

Čtvercový pléd přeložte na polovinu a obtočte jej okolo krku. Cípy plédu nebo šály vpředu pod bradou zavažte na dva uzly a schovejte pod trojúhelníkem, který vznikl na hrudníku. Aby takto uvázaný šál plnil svoji funkci, měl by mít strany alespoň jeden metr dlouhé.

Čtěte také

Šaty, Monsoon

Čtěte také

Šaty, které zalichotí každé postavě. Na věku nesejde ani v délce sukně

Šál z jednoho kusu látky

Tak tenhle sešitý šál vázat nemusíte, stačí ho jen navléknout přes hlavu. Pokud vám snad takový šál v šatníku chybí, můžete si ho vyrobit. Obyčejnou šálu si přehoďte přes krk a konce k sobě svažte dvojitým uzlem, pak ji přetočte a svázané konce dejte za krk.

Pletenec

Začněte jako u francouzského stylu vázání šály, přeložte ji na půl a dejte za krk. V jedné ruce podržte dva cípy šály, v druhé vzniklé oko. Okem protáhněte jen jeden cíp šály, shora prostrčte ruku do oka, chytněte druhý cíp a protáhněte jej.

Čtěte také

Vyberte si modely, které jsou nadčasové

Čtěte také

Úplet je věčný. Vyberte si pohodlné šaty, které zahřejí a navíc zůstanete sexy