Zrevidujte čas od času šatník, možná zjistíte, že v něm máte trendy kousky

Jitka Musilová | 5. 6. 2022
Volné kalhoty, Reserved, 590 Kč
Oboustranná bunda, Marks & Spencer, 2599 Kč
Pléd, my.pled, 2700 Kč

Musím se přiznat, že obzvlášť poslední dobou píšu často o módě, kterou sama nenosím ani nevyznávám. Což není nic proti ničemu, neboť zůstávám objektivní. Když pro vás hledám fotky v e-shopech, ty modely se mi líbí, jinak bych je do galerie nezařadila. Ale ne každému všechno sluší a ne každý má možnost vynést oblečení, které se mu líbí.  

Móda mě bavila vždycky a bavit bude i dál. Je to už hezkých pár let, co se stala součástí mé práce. Je radost, když vás práce baví a naplňuje. To se mi splnilo. Ale věřte tomu, že většina z nás, co o módě píšeme, nejsme žádné „vystajlované hvězdy“, rozhodně ne za každé situace. Protože ale máme přístup k informacím a možnost se s vámi o naše poznatky a novinky ve světě módy podělit, děláme to. Nechceme vás prudit nevyžádanými radami, chceme přinášet informace. To dává naší práci smysl.

Změna životního stylu

S lockdownem ubylo společenských akcí a tiskových setkání, kde jsme se my redaktorky potkávaly u nových kolekcí a diskutovaly o tom, že se všechno vrací a jak to správně v moderním pojetí uchopit. Nastalo jakési společenské vakuum, které mně osobně překvapivě vůbec nevadilo. Z extroverta a bývalé královny večírků se jako mávnutím proutku stala novodobá venkovanka. Z centra Prahy jsem se přestěhovala na vesnici (pardon, do městysu), tepláky a tenisky se staly mými must have kousky, sáčka a bundičky do pasu nahradily mikiny. A i když se teď plíživě všechno kolem práce vrací do normálu, začínám si hodně vybírat, které společenské akce se zúčastním a která mi za tu námahu hodit se zase po letech do „ažúru“ stojí.

Co s načatým víkendem? Naučte své děti lásce ke zvířatům a přírodě
Cestování

Co s načatým víkendem? Naučte své děti lásce ke zvířatům a přírodě

Revize šatníku

Se zklidněným životním stylem jde ruku v ruce zjištění, že mám zbytečně „napráskaný“ šatník, že ty věci prostě neunosím… Naštěstí mám kromě dospělého syna i dceru, která je ze značkových i neznačkových hadříků a doplňků nadšená. Navíc jsem ještě donedávna byla stejně štíhlá jako ona (teď se to tedy trochu zvrtlo, ale zatím žádná tragédie), takže všechny nositelné kousky, které putují do její šatny, najdou využití. A já mám radost, že jí to sekne.

Trocha inspirace nikoho nezabije

Proč to všechno píšu? Protože módní editoriály slouží jako inspirace, nikdo vám rozhodně necpe z pozice redaktorky, co nosit a jak se oblékat. Je to jen na vás, a pokud si přece jen z naší galerie vyberete nebo třeba vyzkoušíte něco, o co byste dřív nezavadila pohledem, má to smysl. Pokud ne, nic se neděje. Na mém příkladu vidíte, že ačkoli se i teď na „starší“ kolena ráda kochám a sem tam si samozřejmě na nějakém výstřelku uletím, ne všechno, o čem vám píšu, že je super a trendy, nosím i já sama.

Ploché bříško do plavek! 6 tipů, jak skoncovat s nadměrným nadýmáním
Zdraví

Ploché bříško do plavek! 6 tipů, jak skoncovat s nadměrným nadýmáním

Módní trendy nejsou dogma

Pastelový kalhotový kostým je bezva a dá se nosit na x různých způsobů, overal vypadá skvěle na večírku i na procházce, záleží na doplňcích a umění ho nosit, ale… Nemusíte si nic z toho pořizovat, pokud víte, že si to nikdy nevezmete na sebe. Protože hromadění oblečení je nesmysl, stejně jako podléhat módním trendům, zvláště v pokročilejším věku. Zaměřte se na ty kousky, které máte ve skříni, zkuste na nich postavit pár outfitů, a teprve když před zrcadlem zjistíte, že by to ještě něco chtělo, vyrazte do obchodu a zkuste zjistit, co tomu chybí. Možná ani nevíte nebo jste dávno zapomněla, jaké báječné kousky ukrývá vaše šatní skříň.

ZDROJ: Autorka je módní redaktorka

Tajemství sexsymbolu Marilyn Monroe? Plastické operace i problém s orgasmem
Cestování

Tajemství sexsymbolu Marilyn Monroe? Plastické operace i problém s orgasmem

Tagy móda Praha