O něco tmavší pro optické zeštíhlení

Nechceme vás odrazovat od barev, naopak, pastelky vás hezky rozsvítí. Ale pokud máte nadváhu, staré dobré pravidlo, že tmavá barva zeštíhluje, stále platí. Necítíte-li se tedy v kondici a na zpevnění problematických partií se teprve chystáte, volte tmavší barevné odstíny. Nemusí to být černá, slušet vám budou šaty v barvě bahna, v zemitých tónech antracitové a lahvově zelené, ale i tmavě vínové nebo bordó.

Čtěte také

Péřovka kupodivu kila nepřidává

Čtěte také

V péřovce můžete vyrazit do města, i když je vám padesát či máte XL velikost

Se tříčtvrtečními rukávy, které skryjí vše

Až po padesátce jsem si uvědomila, že většina topů v mém šatníku jsou nátělníky nebo trika bez rukávů. A přistoupila jsem ke změně. Ano, stále si tílko můžu dovolit, ale vypadá dobře v létě na lehce opálené kůži, jinak už raději nosím rukávky. Ženy, které jsou korpulentní nebo nikdy nesportovaly, mají většinou povislou kůži na spodní straně paží daleko dříve, než jim naskočí pět křížků, proto je pro ně lepší sáhnout po šatech s tříčtvrtečními rukávy. Slim efekt zaručen!

Čtěte také

Než si koupíte tričko s nápisem, nejdříve si ho přeložte

Čtěte také

Tričko s nápisem po 50? Klidně, ale přeložte si, co je na něm napsané

S jasně definovaným tvarem

Pokud chcete dát najevo, že ještě nepatříte do starého železa, zapomeňte na těžko definovatelné pytlovité tvary a „planďáky“, ve kterých budete vypadat chtě nechtě jako almara, a naopak zvýrazněte pas a boky. Šaty s páskem, zavinovací, s kolovou sukní nebo střižené do áčka vám prokáží větší službu než over size modely. 

Čtěte také

Těšíte se, až budete moci zase sladit svůj model a vyrazit mezi lidi?

Čtěte také

Pásek hraje postavě do karet. Nenápadně zvýrazňuje ženské křivky

S výstřihem do V, protože ten ženám prostě sluší

Sehnat pěkně padnoucí šaty nebo top s véčkem a třeba i zkříženými předními díly je nadlidský výkon. Když už narazíte na takový fajnový střih, zpravidla to bývá u šatů z pouličních butiků, kde firmy kopírují vzory jedna od druhé, a když si projdete pár krámů, zjistíte, že už jste tyhle malované kytky viděla minimálně na deseti lidech – a to prostě nechcete. Přitom tenhle tradiční střih dá vyniknout poprsí, skryje povolené bříško a nějaký ten zářez pod podprsenkou a podpoří tak ženské proporce. A vynikne právě na méně výrazném vzoru a kvalitním materiálu.

Čtěte také

Kabát? A jakou barvu? Klasiku nebo něco výstřednějšího?

Čtěte také

Vyberte si kabát, správná barva vás rozsvítí. Která je nejlepší pro vás

V délce ke kolenům nebo těsně pod

Ne každá z nás má výstavní nohy, a pokud tomu tak třeba bylo, věku neporučíš… Rýhy nad koleny mívají v určitém věku i celoživotní sportovkyně, nejde o ochablé svaly, ale elasticitu pokožky. A ta se, jak víme, s věkem ztrácí. Klidně tedy vystavujte vypracovaná lýtka a odhalená kolena nechte mladším. A nebo si dělejte, co chcete, je to vaše tělo.

Čtěte také

Zachumlejte se do příjemných materiálů

Čtěte také

Pohodlí v karanténě? Pořiďte si kardigan. Parádu s ním uděláte i pak v kanceláři