Owen Wilson

Owen Wilson, americký herec, kterého proslavila role v komedii Nesvatbovi, svým pokusem o sebevraždu dokázal, že i komediální hvězdy mohou mít špatný den nebo dokonce dva. V roce 2007 byl herec po pokusu o sebevraždu převezen do St. John’s Health Center. Tehdy policie obdržela telefonát z jeho domu, kde se herec předávkoval prášky a podřezal si žíly. Herec se léčil s depresemi, kvůli  čemuž přišel o roli ve filmu Tropic Thunder, který režíroval jeho kolega Ben Stiller.

Čtěte také

Lady Gaga

Čtěte také

Královny extravagance: Slavné ženy, které nepřehlédnete

 

Halle Berry

Halle Berry se v roce 2002 stala první herečkou tmavé pleti, která získala Oscara za nejlepší herečku za roli ve filmu Ples příšer. V rozhovoru pro časopis People prozradila, že se pokusila v minulosti o sebevraždu v době, kdy se rozpadlo její manželství s Davidem Justicem. „Seděla jsem ve svém autě a cítila unikající výpary a představila si svou matku, jak mě najde,“ vzpomínala na pokus o odchod z tohoto světa.

 

Čtěte také

Britney Spears na archivním snímku

Čtěte také

Britney, Enya, Anastacia nebo Sinéad: Kam zmizely a co dnes dělají padlé hvězdy?

Elton John

Díky své slavné kariéře, která trvala více než padesát let, prodal Elton John více než 300 milionů desek a byl královnou Alžbětou II. jmenován rytířem bakalářem za své služby v oblasti hudby a charitativních aktivit. Přes to všechno se i on jednou pokusil o sebevraždu, když ho jeho dlouholetý spolupracovník, textař Bernie Taupin našel, jak strká hlavu do plynového trouby. Důvodem byly deprese z neustálého tajení své sexuální orientace. Díky této zkušenosti vznikla píseň „Someone Saved My Life Tonight“.

 

Čtěte také

Julia Roberts

Čtěte také

Česká Julia Roberts nebo Marilyn Monroe. Zahraniční hvězdy mají v Česku dvojnice

Ashton Kutcher

Na rozdíl od ostatních celebrit v tomto seznamu se hvězda Dva a půl chlapa ve skutečnosti nikdy nepokusila o sebevraždu, ale uvažovala o jejím spáchání, aby mohl darovat své srdce na záchranu svého bratra, který ho potřeboval k transplantaci. Naštěstí se našel pro jeho bratra dárce včas, takže herec nemusel přinést největší oběť.

Čtěte také

Petra Janů

Čtěte také

Petra Janů: Život se dá plnohodnotně prožít i bez dětí

Oprah Winfrey

Dlouho předtím, než se Oprah Winfreyová stala miliardářkou a slavnou moderátorkou a synonymem moci a nadějí pro ženy na celém světě, musela čelit drsným vzpomínkám na svoje dětství, když její rodina byla zaplavená chudobou. Oprah ve 14 letech otěhotněla a rozhodla se ukončit svůj život i svého dítěte tím, že vypila prací prášek. Oprah  přežila, osud s ní měl do budoucna určitě větší plány.

 

Čtěte také

Jaromír Jágr

Čtěte také

Jaromír Jágr a sedm jeho žen. K oltáři se nedostala žádná

Drew Barrymore

Drew Barrymore, která hrála už jako malá v reklamě na krmivo pro psy, když jí bylo pouhých 11 měsíců a svou filmovou kariéru zahájila v pěti letech, vstoupila do rebelské fáze ve velmi mladém věku kvůli obrovské slávě, kterou nedokázala zpracovat. Od devíti let kouřila, v jedenácti pila alkohol, o rok později přidala marihuanu a ve třinácti šňupala kokain. To vše vedlo k léčbě závislostí, ale pak si podřezala zápěstí kuchyňským nožem při pokusu o sebevraždu. Přežila a stala se nakonec dost silnou, aby se dostala ze závislosti na drogách.

Čtěte také

Tereza Pergnerová jako moderátorka reality show Vyvolení

Čtěte také

Tereza Pergnerová a hitparáda Eso. Pamatujete si všechny moderátory?

 

Britney Spears

Popová princezna, často uváděná jako předmět bipolárních a duševních poruch, procházela v roce 2006 mnoha těžkými časy. V neautorizované biografii se uvádí, že se pokusila o sebevraždu dokonce dvakrát, jednou po porodu syna Jasona, protože se zhroutilo manželství. Podruhé to byl pokus předávkováním Xanaxem, lékem na úzkosti. Nyní se zdá, že zpěvačka se dala do kupy a pracuje na svém devátém albu.

Čtěte také

Jsou nejen partnery a milenci, ale především nejlepšími přáteli

Čtěte také

Tajemství Stinga: Přes 40 let s jednou ženou, tantrický sex i nezvyklá skromnost

Eminem

Cesta na vrchol nebyla pro největšího rappera své generace snadná. Jeho problémy začaly už v dětství, kdy jeho otec opustil rodinu, a od té doby to s ním šlo z kopce. Kvůli tomu se s matkou hodně stěhovali. Dříve, než se stal slavným, v době, kdy jeho první album totálně propadlo, rozpadlo se také jeho manželství s Kim Scott (kterou si nakonec vzal i podruhé). Vyhrožovala mu tehdy, že už nikdy neuvidí jejich dceru, proto se raper pokusil předávkovat Tylenolem.

 

Zdroj: Vlasta.czhttps://chillopedia.com/celebrities-who-have-survived-suicide-attempts/https://radaronline.com/photos/15-celebrities-who-had-suicide-scares-and-lived-to-talk-about-it/

Čtěte také

Lady Gaga

Čtěte také

Královny extravagance: Slavné ženy, které nepřehlédnete

Čtěte také

CBD je k sehnání v mnoha formách, od tablet po kapky či krémy.

Čtěte také

Co dokáže CBD. Řeší nejen migrénu a nespavost

Čtěte také

Kolikrát denně bychom měli jíst při hubnutí?

Čtěte také

Jíst 5 krát denně hubnutí nezaručí. Studie říkají: Jezte míň!