Dříve jsme oblečení kvůli jedné dírce nevyhodily

Ženy mojí generace byly zvyklé recyklovat, tedy spravovat a přešívat oblečení, které nám přirostlo k srdci. Ať už jsme měly niterný vztah ke konkrétnímu kousku založený na tom, že šlo o dárek od nejlepší kamarádky nebo přítele, nebo se nám oblečení dobře nosilo, či nás k odpovědnému přístupu k věcem vedla finanční situace, dnešní trend slow fashion nám byl zkrátka blízký. Sama jsem ráda, že se pomalu vrací a stává se stále více propagovaný právě mladou generací.

Čtěte také

Zdraví prospěšné páchnoucí potraviny

Čtěte také

Smrádek pro zdraví a krásu. Kimchi a další čtyři potraviny, které prospívají

Slow fashion – trend poslední doby

Udržitelné kousky, které je možné nosit po celá léta, protože jsou z kvalitních materiálů a v minimalistickém stylu, takže se skvěle kombinují s výstředními doplňky, mají své kouzlo. Snaha o odpovědný přístup k přírodě i k výrobě, která souvisí nejen s obrovskou zátěží pro životní prostředí, ale i se zneužíváním levné, často dětské pracovní síly, je to, co hýbe posledních pár let módním světem a celou společností.

Přesto nechceme zamrznout a nedat šanci novým technologiím i trendům, jen je třeba přemýšlet o důsledcích. Pojďme si teď shrnout, co zásadního se změnilo v posledních letech v oblékání.

Silueta

Pas se posunul výše. Kdo si tedy může dovolit zakasat horní díl do spodního, ať zakasá. Zmizely bokové kalhoty, sukně posazené pod úroveň pasu i opasky nízko na bocích.

Čtěte také

Řasenka nám někdy dokáže zničit líčení

Čtěte také

Triky s řasenkou. Jak ji nemít rozmazanou a co použít proti otisku na víčko

Šířka nohavic

Slim střihy ustupují širokým nohavicím. Bootcut, mom jeans a chino střih dříve populární hlavně u tepláků je hlavním tahounem kalhotových kolekcí.

Střih sukně

Ačkoli kolové a nabírané sukně á la 50. léta měly na chvilku utrum, nyní se opět vrátily na módní výsluní. Stejně tak i plisování a volány. Nosí se splývavé střihy, ovšem ultra úzkým pouzdrovým sukním pomalu odzvonilo. Stále se nosí midi a maxi délky, ale vrací se i minisukně.

Vintage se vrací

Vedle sofistikovaného minimalismu se objevuje vintage shape. Vše, co je žensky zdobné, jemné a historizující, má dveře našich šatních skříní otevřené.

Extra podpatky a platformy na ústupu

Ty nejvyšší podpatky v kombinaci s vysokou surovkou vpředu, které byly hitem ještě před pěti lety, potkáte už jen ve vykřičeném domě nebo na pole dance, kde se podobné boty nosí v případě specifické disciplíny zvané glamour dancing. Dnes to jistí tenisky, nízké sandálky a anatomicky tvarovaná stélka. I když lodičky na jehlách společnosti stále kralují!

Zdroj: www.vlasta.cz 

Čtěte také

Alergie na peníze

Čtěte také

Máte alergii na drobné? Nemusíte být zlatokopka. Alergie na peníze existuje!

Čtěte také

Videohry snižují kvalitu sexuálního života

Čtěte také

Chcete lepší sex? Zapomeňte na videohry a musíte spát lépe